Badminton Carlton Yıldızlar Liginde Yakın Doğu Üniversitesi Kız ve Erkeklerde Şampiyon
Eklenme Tarihi: 22 Aralık 2015, 12:40
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 14:58

KKTC Badminton Federasyonu tarafından düzenlenen ve sponsorluğunu Anıl Spor’un yaptığı Carlton Yıldızlar Ligi, 18-12-2015 Cuma günü Atatürk Spor Salonu’nda oynanan 4’üncü hafta karşılaşmaları ile tamamlandı. Ligi kızlarda ve erkeklerde Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) şampiyon olarak noktaladı. Kızlarda ikinci Akdeniz Spor Birliği, üçüncü Hedef Badminton oldu. Erkeklerde ise ikincilik Gençlik Gücü’nün olurken üçüncü Gönendere oldu.

Sırada Gençler Lig

Son hafta karşılaşmalarının ardından KKTC Badminton Federasyonu Başkanı Fırat Deniz yaptığı konuşmada uzun zaman sonra badmintonda yıldızlar liginin düzenlendiğini belirtti. Katılan tüm takımlara ve sporculara teşekkür eden Deniz, kısa bir süre sonra gençler ligini de hayata geçireceklerini kaydetti. Deniz’in ardından Spor Dairesi Müdür Muavini Haldun Oktay bir konuşma yaptı. Oktay, sporcuları müsabaka sonunda sergiledikleri centilmenlikten dolayı tebrik ederken, ailelerin maçlara gösterdiği ilgiye vurgu yaptı. Oktay, imkan sağlandığı takdirde futbol dışındaki branşlarda da güzel organizasyonların düzenlenebileceğinin görüldüğünü kaydetti.

Ödül töreni

Konuşmaların ardından düzenlenen ödül töreninde başarılı takımlara kupa ve madalyaları takdim edildi. Kızlarda birinci olan YDÜ’ye kupa ve madalyalarını Spor Dairesi Müdür Muavini Haldun Oktay, ikinci Akdeniz Spor Birliği’ne Anıl Spor direktörü Engin Anıl ve üçüncü Hedef Badminton’a Spor Dairesi Eğitim Birimi Sorumlusu ve Akdeniz Spor Birliği başkanı Dr. Serhat Deniz takdim etti. Erkekler birincisi YDÜ’ye kupa ve madalyasını Federasyon başkanı Fırat Deniz, ikinci Gençlik Gücü’ne Federasyon Asbaşkanı Ertan Sevgin ve üçüncü Gönendere’ye Federasyon Finans Direktörü Levent Dağaşan verdi. Ödül töreninde ayrıca spor basınına teşekkür plaketi verildi. Badmintona yapmış oldukları katkılardan dolayı Yenidüzen Gazetesi Spor Şefi Burhan Gürkan ile birlikte BRT HD ekranlarında yayınlanan Spor Artı programı yapımcı ve sunucuları Yeşim Tuncel Kotak ve Tonguç Kotak’a birer teşekkür plaketi verildi.