Apple’ın Kurucularından Steve WONZIAK, Robotik Dünya Kupası’nda Neuıslanders Robotik Futbol Takımına Büyük İlgi Gösterdi
Eklenme Tarihi: 01 Ağustos 2017, 13:32
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 14:36

Apple'ın kurucularından "süper mühendis" olarak nitelendirilen Steve Wozniak, Japonya'da gerçekleştirilen ve robotik futbolun ''Dünya Kupası' olarak adlandırılan RoboCup 2017 organizasyonunda NEUIslander  ekibi ile biraraya geldi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Steve Wozniak, takım üyelerinden NEUIslanders ve Yakın Doğu Üniversitesi hakkında bilgiler aldı.

Futbolcu Robotların Mekanizmasını Merak Etti…
NEUIslanders robotlarını yakından inceleyen Wozniak, özellikle tekerlek ve vurucu mekanizmaların nasıl çalıştığını sorarak, futbolcu robotların oynadığı oyun kuralları hakkında bilgiler edindi.

Takım üyeleri ile sohbet eden “süper mühendis” Wozniak, kendisinin de hala garajında elektronikle uğraştığını fakat eskisi kadar çok vakit ayıramadığı için mutsuz olduğunu söyledi.

Sözünü Tuttu Robotların Maçını izledi…
NEUIslanders ekibi tarafından, Dünya Kupası’ndaki maçlarını izlemeye davet edilen WONZIAK, ekibin Stoc’s takımı ile oynadığı maçı ön sıradan izledi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne ve Yakın Doğu Üniversitesi’ne de davet edilen Steve WONZIAK, daveti olumlu karşılayarak gerekli bilgileri paylaştı.