Akdeniz Köyü “Doğa Yürüyüşü” Büyük İlgi Gördü…
Eklenme Tarihi: 07 Nisan 2018, 13:06
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 15:28

Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci Dekanlığı’na bağlı Beden Eğitimi ve Spor Kulübü ve Spor Kulesi iş birliği ile Akdeniz Köyün’de Doğa Yürüyüşü etkinliği düzenlendi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, büyük katılımın olduğu gezide öğrenciler, Kuzey Kıbrıs’ın doğasını keşfetti. Etkinlik çerçevesinde Kral Mezarlığı’ndan başlayarak Caretta Beach’de son bulan 4 kilometrelik bir yürüyüş gerçekleştirildi. Yürüyüş esnasında öğrencilere Akdeniz Köyü Ekoloji ve tarihi hakkında bilgiler verildi. Etkinlik kapsamında ayrıca Açık Hava Müzesi de ziyaret edildi.

Yoğun ders programının stresini temiz hava eşliğinde doğa yürüyüşü ile atan ve huzurlu bir gün geçirmenin keyfini yaşayan öğrenciler etkinlikten memnuniyet belirterek ayrıldı. Öte yandan, Beden Eğitimi ve Spor Kulübü, baharın gelmesi ile birlikte doğa sporları ve kamp etkinliklerinin artacağının müjdesini verdi.

Öğrenci Dekanlığı tarafından yapılan açıklamada ise kültür, medeniyet, sosyal sorumluluk adı altında yapılan bu organizasyonların devam edeceği belirtildi. Açıklamada, düzenlenen etkinliklerin, ülkemizin doğal güzellikleri ile tarihinin yakından görme fırsatı sunarken tanıtılmasını da sağladığı kaydedildi.