8’li Play-Off Hedefi Tamam, Şimdi Hedef Avrupa Ligleri
Eklenme Tarihi: 14 Ekim 2015, 10:49
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 09:39

Türkiye Kupası Elemeleri’nde A grubunun lideri olarak 8’li play-off’lara kalan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Mersin BŞB ve Edirne Belediyesi Edirnespor maçlarından galibiyetle ayrılırken, son maç olan Adana ASKİ karşılaşmasından 2 sayı farkla mağlup ayrıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Türkiye Kupası’nda yer aldıkları A Grubu’ndan 5 puan ve 3’lü averaj ile lider olarak çıkan takımın 8’li play-off’larda mücadele edeceği belirtildi. Temposu yüksek maçta iyi bir mücadele veren Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, ilk, ikinci ve üçüncü periyodu önde kapattı. Son periyodu son derece başa baş ve çekişmeli geçen maçtan 2 sayı farkla galip ayrılan taraf Adana ASKİ oldu. YDÜ Kadın Basketbol Takımı’nın, 17 Ekim 2015 tarihinde başlayacak Süper Lig’in açılış maçında Basketbolu Geliştirenler Derneği ile karşılaşacakları bildirildi.

Alper Durur: “Hedeflerimiz Doğrultusunda, Heyecanımızı Bir Motivasyon Kaynağı Olarak Kullanarak, Tüm Gücümüzle İlerleyeceğiz”

Türkiye Kupası Elemeleri’ndeki son maçın ardından açıklama yapan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Alper Durur, takımın ve oyuncuların ortaya koydukları mücadeleden son derece memnun olduklarını belirtti “Türkiye Kupası bizim için hem tüm takımın bir arada olduğu hem de hazırlık turnuvalarından daha farklı atmosferde olan 3 günlük bir maraton olduğu için çok deneyim kazandırdı” dedi. Türkiye Kupası için koydukları hedeflere ulaştıkları için duyduğu mutluluğa değinen Alper Durur, “Türkiye Kupası Elemleri’ne gelirken kendimize koyduğumuz hedef 8’li play-off’lara kalmaktı. Eleme maçları boyunca tüm oyuncularımız, tüm güçlerini sahaya yansıttı ve koyduğumuz hedefe ulaşarak bir üst tura yükseldik. Koyulan hedefe ulaşmanın da verdiği motivasyonla şimdi Süper Lig maçlarına hazırlanıyoruz. Çok heyecan verici oyuncularımız var. Takım olarak yeni bir takımız, olabileceğimizin en iyisi olmak için sürekli kendimizi geliştiriyoruz. Potansiyelimiz çok yüksek ve zamanla da ligin en iddialı rakiplerinden olacağız. Şimdiki hedefimiz Avrupa Ligleri’nde oynamak ve takım olarak bunun için hazırlanıyoruz. Süper Lig’in ilk maçında Basketbolu Geliştirenler Derneği ile karşılaşacağız. Ligin ilk maçını oynamak her zaman heyecan vericidir; bu heyecanı bir motivasyon kaynağı olarak kullanıyoruz. Rakibimiz güçlü bir takım, biz de güçlenen bir takımız. Heyecanla başladığımız Süper Lig mücadelemizde hedeflerimizi gerçekleştirmek için tüm gücümüzü kullanacağız” dedi.