4. Engelsiz Bilişim Günleri 19-20 Aralık Tarihlerinde Yakın Doğu Üniversitesi’nde Gerçekleştirilecek
Eklenme Tarihi: 17 Aralık 2016, 17:11
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 09:21

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde engelsiz yaşam farkındalığının en önemli etkinliklerinden biri olan “Engelsiz Bilişim Günleri”nin dördüncüsü, 19 -20 Aralık 2015 tarihlerinde Yakın Doğu Üniversitesi’nde yer alacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, her yıl olduğu gibi Yakın Doğu Üniversitesi ev sahipliğinde Kuzey Kıbrıs Turkcell’in ana sponsorluğu ve Yakın Doğu Üniversitesi Center of Excellence, Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkezi ve Yakın Doğu Enstitüsü organizasyonuyla gerçekleştirilecek Engelsiz Bilişim Günlerine Türkiye Cumhuriyeti Engelsiz Bilişim Platformu, KKTC’den konu ile ilgili önemli uzmanlar, sivil toplum örgütleri, dernekler, vakıflar, kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılacağı bildirildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre Açılışı ve ilk gün oturumlarının Yakın Doğu Üniversitesi Büyük Kütüphane 4. Salonda, ikinci gün oturumlarının ise Yakın Doğu Hastanesi A-110 no’lu salonda yapılacağı “Engelsiz Bilişim Günleri” etkinliğinde iki gün süresince engelli yurttaşların teknoloji kullanımından işaret diline, mobil öğrenmeden istihdam fırsatlarına kadar pek çok önemli konu tartışılacak. Etkinlik kapsamında Çocuklar Yaşadıklarından Öğrenirler’ Paneli, Engelsiz Medya, Engelsiz Turizm ve Çevre, Engelsiz Sanat, Engelsiz Toplum, Başarılı Engelsiz Bilişim Uygulamaları oturumları gerçekleştirilecek. Lefkoşa Özel Eğitim Merkezi ve İş Eğitim Merkezi Korosu’nun bir müzik dinletisi sunacağı “Engelsiz Bilişim Günleri”nde Gazimağusa Özel Eğitim Merkezi dans gösterisi ve Kıbrıs İşitme ve Konuşma Engelliler Vakfı etkinliği de yer alacak.

Etkinliğe Prof. Dr. Gonca TELLİ, Prof. Dr. Hüseyin UZUNBOYLU, Doç. Dr. Ahmet GÜNEYLİ, Uz. Barış BAŞEL, Yrd. Doç. Konul MEMMEDOVA, Yrd. Doç. Dr. Ezgi ULU, Yrd. Doç. Dr. Sarem ÖZDEMİR, Dr. Emrah SOYKAN, Bahire COŞKUNER DOĞU, Doç. Dr. Gökçe KEÇECİ, Doç. Dr. Metin ERSOY, Doç. Dr. Fevzi KASAP, Pınar GÜRÇINAR, Uz. Mehmet Ekin VAİZ, Uz. Ufuk ALTUNÇ, Uz. Hakan KARAHASAN, Dr. Mustafa Özhan KALAÇ, Aydan BAŞKURT, Ömer SUAY, Doç. Dr. Fezile ÖZDAMLI, Yrd. Doç. Dr. Deniz ÖZCAN, Yrd. Doç. Dr. Mukaddes DEMİROK SAKALLI, Uz. Başak BAĞLAMA, Uz. Esma İNECİ, Dr. Hasan TOPAL, Günay KİBRİT, Av. Öncel POLİLİ, Cem AYKUT, Erdoğan KAVAZ, Orkun BOZKURT, Doç. Dr. Umut KOLDAŞ, Mutlu SOYKURT, Dr. Ülvan ÖZAD, Doç. Dr. Sibel DİNÇYÜREK, Ferit Can KİREMİTÇİ, Melek ÇALUDA, Doç. Dr. Tülen SANER, Doç. Dr. Şerife GÜNDÜZ ve Ahmet SAVAŞAN konuşmacı olarak katılacaklar.