2023-24 Bahar Dönemi-Önlisans ve Lisans Programları İçin İngilizce Hazırlık Okulu İngilizce Yeterlilik Sınavı
Eklenme Tarihi: 07 Şubat 2024, 16:22
  • Lisans programlarına 2023-24 Bahar dönemi için kayıt yaptırmış öğrenciler için İngilizce Yeterlilik Sınavının İLKİ 9 Şubat (Cuma), 2024 tarihinde gerçekleştirilecektir. Bu tarihte giremeyenler ya da tarihi kaçıranlar tekrar FORMU doldurmak koşuluyla başka bir tarihte sınava alınacaklardır.
  • Sınav başvurusu için doldurmanız gereken form aşağıdaki bağlantıda verilmiştir. Formu doldurup ‘Submit’ seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Başvurunuz bize ulaşacaktır. Formu gönderdiğiniz zaman size otomatik olarak bir dönüş olmayacaktır. Sınav günü ve saati size hazır olduğu zaman mail yolu ile iletilecektir.
  • Sınavdan 1-2 gün öncesinde gözetmeniniz tarafından sizlere detaylarla ilgili bilgilendirme gönderilecektir.
  • Sınava okuldaki bilgisayar laboratuvarlarda girmek ZORUNLUDUR. Uzaktan çevrimiçi sınav YAPILMAYACAKTIR.
  • Sınav kampüs lablarında yer alacağından labların elverişliliğine göre öğrencilerimizin tümü aynı gün ve aynı saatte alınamayabilir. 9 Şubat’ta sınav için çağrılmamışsanız lütfen bir sonraki oturumu bekleyiniz. Takip eden günlerde bilgilendirileceksiniz.
    Başvuru sayısına göre sınav değişik gün veya saatlerdeki oturumlar şeklinde gerçekleştirilecektir. Bununla ilgili detaylar da sizlere gelen mailde belirtilecektir.
  • İngilizce seviyeniz bölümdeki çalışmalarınızı yürütmek için yeterli değil ise sınava girmeyip doğrudan İngilizce Hazırlık Okulu’na başlamayı da tercih etmeniz gerekir. Bunun için İngilizce Hazırlık Okulu ile iletişime geçip bunu belirtmeniz gerekecektir. Bu durumda lütfen sınav başvuru formunu DOLDURMAYINIZ.
  • Mail adresinizin forma doğru yazılmış olması bilgilendirme mailini alabilmeniz açısından çok önemlidir. Lütfen kontrol ediniz.
  • Sorularınız için: [email protected]

Sınav başvuru linki: https://docs.google.com/forms/d/1H0-2oMSl0cgiVpVpKaJXVe0N-31gqi8KDjyGPggJJ4Q/edit

E- Sınav Yönergesi

UNTP – Test Booklet