10. Altın Havan Ödüllerinden İkisi Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyelerine Verildi…

Also available in: English

Eklenme Tarihi: 20 Aralık 2019, Cuma, 16:51
Son düzenleme: 23 Aralık 2019, Pazartesi, 08:24
10. Altın Havan Ödüllerinden İkisi Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyelerine Verildi…

2010 yılından beri Eczacı Dergisi tarafından İlaç ve Eczacılık sektörünün başarılı kişi, kurum ve kuruluşlarını ön plana çıkarmak amacıyla Eczacılık mesleğine hizmet edenlere verilen “10. Altın Havan Ödülleri”nde, Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Hüsnü Can Başer ile Prof. Dr. Nurettin Abacıoğlu ödüle layık görüldü.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Renaissance İstanbul Polat Bosphorus Hotel’ de gerçekleştirilen 10. Altın Havan Ödülleri töreninde, Prof. Dr. Nurettin Abacıoğlu, Eczacılık mesleğinin gelişmesine üstün katkılarından dolayı, genç yaşta hayatını kaybeden İzmir Eczacı Odasının kurucularından “Ecz. Levent Kamacık Özel Ödülü”nü aldı. Prof. Dr. K. Hüsnü Can Başer’e ise, uzun yıllar eczacılık sektörüne verdiği hizmetlerden dolayı “Hizmet Ödülü” verildi.

İlaç ve Eczacılık Sektörünün en prestijli ödüllerinden olan Altın Havan ödülüne layık görülmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. K. Hüsnü Can Başer, 47 yıllık eczacılık mesleğinin, aldığı Hizmet Ödülü ile onurlandırmasından mutluluk duyduğunu ifade etti.