YDÜ’nün Eş Zamanlı Gerçekleştirdiği Kongrelere Dünya’dan Büyük İlgi
Eklenme Tarihi: 01 Mayıs 2016, 16:47
Son Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2020, 11:55
YDÜ’nün Eş Zamanlı Gerçekleştirdiği Kongrelere Dünya’dan Büyük İlgi

YDÜ ev sahipliği ve Yakın Doğu Turizm İşletmeleri organizasyonu ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilen kongrelere Dünya’nın pek çok ülkesinden sağlık alanında otorite bilim insanları yanısıra beş yüzden fazla kişi katıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre; Dünya’nın bir çok ülkesinden bilim insanlarının büyük ilgi gösterdiği Küçük Hayvan Hekimliğinde Tanıya Giden Yolda Klinik Laboratuvar Uluslararası Kongresi ile IV. Ulusal Farmasötik Kimya Kongresi’nin, YDÜ ev sahipliğinde Cratos Otel ile Oscar Resort Otel’de gerçekleştiği belirtildi.

Savaşan: Sağlıklı Nesillerin Yetişmesi İçin Çalışıyoruz…

YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel’in toplumun sağlığını bir bütün olarak gördüğünü vurgulayan Turizm İşletmeleri Genel Müdürü ve Hastane Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Savaşan, “öyle ki üniversitemizin 16 fakültesinin 5’ini oluşturan sağlık bilimleri fakülteleri yanısıra insan ve hayvan hastanelerine, toplumumuzun sağlık alanındaki ihtiyaçlarına cevap verebilmek ve sağlıklı nesillerin yetişmesine katkıda bulunmak ana hedefiyle hayat verilmiştir” dedi.

YDÜ’nün Eş Zamanlı Gerçekleştirdiği Kongrelere Dünya’dan Büyük İlgi

Başarılarımızı Ülke İnsanımız Ve Dünya İle Paylaşıyoruz…

Eğitim hayatındaki 37 yıllık birikimiyle YDÜ'nün, gerek ülke içinde gerekse de uluslar arası platformlarda, çalışanları ve halkıyla birlikte elde ettiği başarılarını ülke insanı ve Dünya ile paylaşabilmek için bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanda pek çok nitelikli etkinliği hayata geçirdiğine dikkat çeken Savaşan “Bu kapsamda beş yüzden fazla bilim insanının katılımıyla gerçekleştirdiğimiz ve Dünya’da da ses getiren kongrelerimizin, gerek ülke turizmine gerekse de ülkemizin tanıtımına katkıda bulunması bizlerin en büyük mutluluğudur” diye konuştu.

Kongrelere Otorite Kabul Edilen Isimler Katıldı…

Klinisyenlerin çok yaygın olarak tanı ve tedavilerin yönetiminde başucu kitabı olarak kullandıkları eserlerin yazarları olan Dr. Rose Raskin ile Prof. Dr. John W. Harvey’ın da aralarında bulunduğu ve konusunda otorite Bilim İnsanlarının katılımıyla gerçekleşen Küçük Hayvan Hekimliğinde Tanıya Giden Yolda Klinik Laboratuvar Uluslararası Kongresi’nin açılış konuşmalarının, YDÜ Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi ve Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nilüfer Aytuğ, Veteriner Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Memduh Esendal ile YDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Şanlıdağ tarafından yapıldığına yer verilen açıklamada, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden veteriner hekimlerin sitoloji, hematoloji ile vektör ilişkili enfeksiyonların tanısı gibi önemli konularda bilgilerini güncelleme fırsatı bulduklarına dikkat çekildi.

YDÜ’nün Eş Zamanlı Gerçekleştirdiği Kongrelere Dünya’dan Büyük İlgi

Güncel Gelişmeler Ele Alındı…

YDÜ Eczacılık Fakültesi ev sahipliğinde, Türk Farmasötik ve Medisinal Kimya Derneği tarafından düzenlenen ve açılış konuşmalarının YDÜ Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Çalış , Türk Farmasötik ve Medisinal Kimya Derneği Başkanı Prof. Dr. Erhan Palaska ile YDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Şanlıdağ’ın yaptığı IV. Ulusal Farmasötik Kimya Kongresi’nde ise, yüksek lisans ve doktora tezlerinin sonuçlarının sunulduğuna ve bu kapsamda da genç araştırmacılar ile kıymetli Bilim İnsanlarının biraraya gelerek alan ile ilgili son dönemde yaşanan güncel gelişmeler hakkında bilgi ve öneri alışverişinde bulunulduğu belirtildi.