YDÜ’lü Mimarlar Diplomalarını Törenle Aldı
Eklenme Tarihi: 10 Temmuz 2016, 19:30
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 10:25
YDÜ’lü Mimarlar Diplomalarını Törenle Aldı

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ), Mimarlık Fakültesi’nin 2015-2016 akademik yılı bahar dönemi mezunları düzenlenen törenle diplomalarını aldılar.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; törene YDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol BEKTAŞ, Mimarlık Fakültesi Dekanı ve Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Uğurcan AKYÜZ, KTMOB Başkanı Türker AKTAŞ, fakülte hocaları, mezun öğrenciler ve öğrencilerin aileleri ile konuklar katıldılar.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Fazıl Küçük, Rauf Raif Denktaş ile tüm şehitler için yapılan saygı duruşunun ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tören başladı.

İlk olarak dönem mezunu öğrenciler adına fakülte birincisi Mimarlık bölümü öğrencisi Nilay DURAN; ardından da dönem mezunu Uluslararası öğrenciler adına Anwar AKAELİ konuşmalarını yaptılar.

Kıbrıs Türk Mimarlar Odası Başkanı Türker AKTAŞ ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğurcan AKYÜZ’ün konuşmaları ile devam etti. Törende son konuşmayı ise Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol BEKTAŞ yaptı.

Mezuniyet töreninde ve bu yıl ilk defa dereceye giren başarılı öğrencilere diplomaları ile birlikte madalyalar da verildi. Fakültedeki başarı sıralamasına göre birinci gelen Nilay DURAN’a üniversitenin altın madalyası; Fakülte 2.'si Yağmur ŞİMŞEK’e üniversitenin Gümüş madalyası; Fakülte 3.'sü Burak DAĞMAN’a üniversitenin Bronz madalyası Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol BEKTAŞ tarafından takıldı.

YDÜ’lü Mimarlar Diplomalarını Törenle Aldı

Dereceye Giren Öğrencilere Madalyaları Takdim Edildi

İç mimarlık bölüm 1.'si Pınar KAHLEOĞULLARI’na ise Altın Madalyası Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğurcan AKYÜZ tarafından takıldı. Madalya alan öğrencilerle birlikte anı fotoğrafı çektirildi.

Mimarlık Fakültesi Öğrencilerinden Aysel ÜÇÖZ’ün Söylediği Şarkılar Büyük Beğeni Topladı.

Madalyaların dağıtımından sonra Mimarlık Fakültesinden bu yıl mezun olan öğrencilerden Aysel ÜÇÖZ’ün güzel sesiyle söylediği şarkılar ve performansı herkesi büyüledi.

Fakülte Koordinatörü Dr. Kozan UZUNOĞLU’nun Lisansüstü öğrencilere diplomalarını vermesinden sonra iç mimarlık bölümü öğrencilerinden Ezgi KUTAY ve partneri Yiğit SORGUÇ’un dans gösterisi büyük beğeni topladı.

Törenin; mezun olan öğrencilere diplomalarının hocaları tarafından dağıtımının tamamlanmasının ardından, öğrencilerin hep birlikte kep atması ve havai fişek gösterileri ile tamamlanmış oldu..