YDÜ’de Mezuniyet Heyecanı
Eklenme Tarihi: 14 Ocak 2016, 15:34
Son Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2020, 16:08

-YDÜ Turizm İşletmeciliği Yüksek Okulu Güz Dönemi Mezunlarını Verdi.
Yakın Doğu Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Yüksek Okulu 2015/2016 Güz Dönemi Mezunlarını Verdi.


Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre mezuniyet törenine, Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Şenol Bektaş, Turizm İşletmeciliği Yüksek Okulu ve Turizm Araştırma Merkezi Başkanı Doç. Dr. Tülen Saner , Dekanlar, öğretim elemanları, öğrenciler ve veliler katıldı.

Tören saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başladı. YDÜ Müzik Öğretmenliği Bölümü öğretim elemanlarının Müzik dinletisi ile devam eden töreni, Turizm İşletmeciliği Yüksek Okulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu kısa film gösterimi aldı.


Ardından yüksek derece ile mezun olan öğrenciler tarafından Türkçe ve İngilizce konuşmalar yapıldı.

Turizm İşletmeciliği Yüksek Okulu ve Turizm Araştırma Merkezi Başkanı Doç. Dr. Tülen Saner yaptığı konuşmada; “Bugün öğrencilerimizi mezun ediyoruz. 2015 / 2016 Güz Döneminin artık son finalini yapmış olduk. öğrencilerimiz gece gündüz demeden yıllarca çalıştılar çabaladılar ve emeklerinin karşılığı bugün mezun olarak alıyorlar” ifadelerini kulandı.


Doç. Dr. Saner konuşmasına şöyle devam etti; “Siz aileler, çocuklarınıza her anlamda destek olurken, bizlerde Yakın Doğu ailesi olarak, evlatlarınızı gerçek hayata hazırlamak için elimizden gelen bütün çabayı sarf ettik. Eğitim hayatlarında onlara güncel bütün metodları, teknikleri öğreterek, onlara en iyi eğitimi verdik. Şuan mezun olacak olan öğrencilerimizin sektörde iyi yerlere gelecek şekilde eğitim aldıklarını söyleyebilirim” dedi.

Saner, tüm dünyada çeşitli kurum ve kuruluşlarda aktif şekilde yer alan öğrencilerinin olduğunu söylerken, bunun arkasındaki en büyük sebebin sürekli kendini yenileyen ve tüm dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden bir üniversite olduğunu dile getirdi.


Saner, son olarak tüm öğrencilerin yolu açıktır, en iyi yerlere geleceklerini söylerken, Yakın Doğu Üniversitesi olarak bizlerde onlara her zaman yardımcı olmaya devam edeceğiz"dedi.

Yakın Doğu Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr. Şenol Bektaş ise yaptığı konuşmada ; "Bugün mezunlarımız için özel bir gün, lisans eğitimlerinin sonuna geldiler. 4 yıllık eğitim hayatlarının son günü bugün, diplomalarını alacaklar. Sevgili mezunlar bugünden sonra hayatınızda bambaşka bir hayat olacak, artık elinizde mesleğiniz olacak, iş hayatına atılacaksınız, turizm sektörü devasa büyüklüğe sahip ve sizlerinde bu sektörde kendinize bir yer bulacağınıza inanıyorum” dedi.


Prof.Bektaş konuşmasını şöyle sürdürdü; ”Sizler, iş hayatınızda azimli, hırslı ve çalışkan olmanız gerekir.Bugün edindiğiniz bilgilerin üzerine koyarak, kendiniz geliştirerek değişimlere açık olmalısınız. Turizm İşletmeciliği Yüksek Okulu’nda iyi bir eğitim aldığınızı biliyorum. KKTC’deki en iyi akademik kadroya sahip olduğumuzu bir kez daha söylemek isterim.

Sevgili veliler, sizin desteklerinizle bugünlere gelen çocuklarınızın eğitim hayatının son günü, ne mutlu ki sizlere, çocuklarınızın mezun olmasının mutluluğu yaşıyorsunuz” ifadelerini kullandı.


Ardından diplomaların verilmesine geçildi. Turizm İşletmeciliği Yüksek Okulu’ndan mezun olan öğrenciler kep atmanın ardından mezuniyet töreni son buldu.

Haber Videosu