YDÜ Tıp Fakültesi 38. Türk Ulusal Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi’nde Temsil Edildi
Eklenme Tarihi: 23 Kasım 2016, 11:26
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 10:36
YDÜ Tıp Fakültesi 38. Türk Ulusal Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi’nde Temsil Edildi

Antalya'da Gerçekleştirilen 38. Türk Ulusal Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi’nde, Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı, Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Mustafa Asım ŞAFAK ve Op. Dr. Hasan ŞAFAKOĞULLARI'nın Aktif Katılımlarıyla, Dünya Literatüründe Önem Arz Eden 3 Ayrı Serbest Bildiri Sunulurak Temsil Edildi. Önemli Olgular İçeren Bildiriler Büyük İlgi Görürken, Yayımlanmak Üzere Bilimsel Dergilerden Davet Aldı. Aynı Anda 8 Ayrı Salonda Toplantılar Gerçekleştirilen Kongreye, Türkiye’nin Yanı Sıra Dünyanın Çeşitli Ülkelerinden de Geniş Katılım Oldu.

Türkiye’deki Kulak Burun Boğaz derneklerinin en üst derneği olarak kabul edilen Ulusal Kulak Burun Boğaz Derneği tarafından her yıl, uluslararası katılımlı, geniş çaplı, binlerce Kulak Burun Boğaz odyolog ve hekiminin katılımıyla düzenlenen Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi’nin 38.si, bu yıl Antalya Belek’te gerçekleşti.

Bu yıl 38.’si gerçekleştirilen Türk Ulusal Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi geniş çaplı bir organizasyon olması sebebiyle, kendi içinde birçok alt disiplini barındırmakta ve her yıl 7 ayrı bilim dalı ayrı ayrı bu kongrede temsil edilmektedir.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdrlüğü'nden verilen bilgiye gör, YDÜ Tıp Fakültesi kongrede, Prof. Dr. Mustafa Asım ŞAFAK ve Op. Dr. Hasan ŞAFAKOĞULLARI tarafından sunulan 3 ayrı serbest bildiri ile temsil edildiği belirtildi. Kongrenin amacı, Dünya literatüründe önem arz eden ve bilgi sağladığı tahmin edilen vakaların serbest bildiri haline getirilerek sunumunun gerçekleştirilmesi ve gerek eğitmen gerekse serbest çalışan hekimlerin bilgi alışverişinde bulunarak, teknolojik gelişmeleri ve literatürü takip edebilmesidir.

Prof. Dr. Mustafa Asım ŞAFAK kongrenin önemini vurgularken; “Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi her ne kadar hizmet hastanesi olsa da varoluş amaçlarından biri de, Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin eğitim hastanesi olarak çalışıyor olmasıdır. Bu sebeple Kulak Burun Boğaz Kliniği değil, Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı’na bağlı olan bir Kulak Burun Boğaz Kliniği olarak sağlık hizmetleri sunmaktadır. Bu nedenle hizmet vermenin yanında Tıp Fakültesi’nde verilen eğitimlerin öneminin de vurgulanması gerekiyor. Bu amaçla hem gerçekleştirdiğimiz çalışmaları sunumlarla gündeme getirmek, hem de Üniversitemizin adını bu camiada biz de varız diye zinde tutmak ve yaptıklarımız hakkında camiayı bilgilendirmek için bunlar önemli platformlar” şeklinde konuştu.