YDÜ “Sektörün Öncüleri Seminerler Dizisi”’nin Konuğu Atlas Global Yönetim Kurulu Başkanı Murat ERSOY
Eklenme Tarihi: 22 Kasım 2016, 09:11
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 10:40

ERSOY Yakın Doğu Üniversitesinde "Havacılık Sektörünün Dünü-Bugünü"'nü Konuştu.

Yakın Doğu Üniversitesi (Near East Unıversity) Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksek Okulu ve Turizm Araştırma Merkezi tarafından, “Sektörün Öncüleri Seminerler Dizisi” kapsamında “Havacılık Sektörünün Dünü-Bugünü” konulu seminer YDÜ Hastanesi 101 no'lu salonda düzenlendi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, günümüzde çok büyük bir önem taşıyan turizm sektöründeki gelişmeler ve geleceğe yönelik alınması gereken tedbirlerin ele alındığı belirtildi.

Yakın Doğu Üniversitesi (Near East University) Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksek Okul'u ve Turizm Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Tülen SANER’in oturum başkanlığını yaptığı seminer’e konuşmacı olarak turizm sektöründe önde gelen isimlerden Atlasglobal yönetim kurulu başkanı Murat ERSOY katıldı.

Turizm sektöründe yıllardır emek veren ve sektörü yakınen iyi analiz eden Murat ERSOY Yakın Doğu Üniversitesi öğrencilerine dünya genelindeki ve Türkiye’deki turizm uygulama şekillerini anlattı.

ERSOY: "Olası Bir Çözüm Sonrası Kıbrıs Çok İyi Bir Turizm Adası Olabilir"

ERSOY, Kıbrıs’ta turizm modelinin değişmesi gerektiğini ve ayrıca olası bir çözüm sonrası Kıbrıs’ın çok iyi bir turizm adası olabilme potansiyelinden söz etti. Turizimde paylaşımcı olmanın önemini vurgularken öğrencilere bilmediğiniz işe sakın girmeyin diye önerilerde bulundu,

SANER: "Dr. Suat GÜNSEL Ülke Turizmine, Kültürüne, Doğasına Büyük Önem Veriyor"

Dr. Suat İ. GÜNSEL’in Kıbrıs turizmine, kültürüne ve doğasına büyük önem verdiğini vurgulayan Doç. Dr. Tülen SANER, Yakın Doğu Üniversitesi'nin, KKTC Turizm Bakanlığı nezninde yapılan çalışmalara katkı koyarak ve ayrıca turizm sektörüne kalifiye eleman yetiştirerek ülke turizmine destek olduklarını vurguladı. SANER, Kıbrıs’ın zengin kültürel mirasa sahip olduğunu ve en iyi şekide tanıtımının yapılması gerektiğinin önemine değindi. Doç. Dr. Tülen SANER, Atlasglobal yönetim kurulu başkanı Murat ERSOY’a seminerde birikimlerini paylaştığı için teşekkür etti.

SANER ayrıca seminerin organizasyonunda emekleri geçen öğretim görevlileri Nesrin BAHÇELERLİ ve Serdar OKTAY’a da teşekkür etti.

Haberin Videosu