YDÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğrencileri Büyük Başarılara İmza Atıyor
Eklenme Tarihi: 22 Mart 2016, 13:29
Son Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 15:05

Sağlık Bilimler Fakültesi Öğrencilerinin %30.4'ü Yüksek Şeref ve Şeref Belgesi Aldı.
Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, 2014-2015 Bahar ve 2015-2016 Güz Dönemi Akademik yılında Yüksek Şeref ve Şeref Belgesi almaya hak kazanan 500 öğrencisine başarı belgeleri YDÜ Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen bir törenle verildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Sağlık Bilimleri Fakültesi Kurucu Dekanı Prof.Dr. Sevinç Yücecan; konuşmasında “Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden 41 öğrenci yüksek şeref, 64 öğrenci ise şeref belgesini almaya hak kazanırken, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nden 23 öğrenci yüksek şeref, 54 öğrenci şeref, Hemşirelik Türkçe Bölümü’nden 65 öğrenci yüksek şeref, 161 öğrenci şeref, Hemşirelik İngilizce Bölümü’nden 14 öğrenci yüksek şeref, 26 öğrenci şeref, Sağlık Yönetimi Bölümünden 21 öğrenci yüksek şeref, 17 öğrenci şeref belgesi almaya hak kazandı” dedi. Prof. Yücecan Bu sene yeni açılan bölümlerden Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümünden 4, Ebelik Bölümünden 2, Ergoterapi Bölümünden 2 ve Odyoloji Bölümünden ise 6 öğrencin de şeref belgesi almaya hak kazandığını açıkladı.

Sağlık Bilimleri Fakültesi'nin %30.4'ü Yüksek Şeref ve Şeref Belgesi Aldı
164 öğrencinin yüksek şeref, 336 öğrencinin ise şeref belgesi almaya hak kazandığını belirten Prof. Yücecan, tam 500 öğrenci. Çok gururluyuz. Yakın Doğu Üniversitesi ailesi olarak bu heyecanı birlikte paylaşıyoruz” dedi.

Prof. Yücecan: “ Bugün Fakültemizde eğitim ve öğretim gören öğrenci sayımız 1645’dir. Tam 500 Öğrenci yüksek şeref ve şeref belgesi almaya hak kazandığına göre Fakültemizde eğitim ve öğretim gören öğrencilerimizin %.30.4 ‘ü bu belgeleri almaya hak kazanmıştır. Bu alkışlanacak büyük bir başarıdır diye vurguladı.

YDÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Sevinç Yücecan “Biz eğitim ve öğretim sistemimizde bilgilerimizi yüreklerimizi ve gücümüzü birleştirdik başaramayacağımız bir şeyin olmadığı inancıyla hareket ettik. Yaptığımız işe sevgimizi kattık. Çünkü Temelinde sevgi olmayan eğitim başarıya ulaşamaz. Hangi işi yaparsan yap bu böyledir. Sonuç ortadadır. Öğrencilerimizin başarıları ile çok gururluyuz. Bu gururu, mutluluğu bugün birlikte paylaşıyoruz.

Prof. Yücecan son olarak, Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi çatısı altında sağlığı geliştirmek amacıyla çalışan birbirinden farklı meslek elamanlarının eğitimi dünya standartlarıyla yarışacak düzeylerde verilmektedir ve öğrenciler bu eğitim düzeyi ile başarıdan başarıya koşmaktadır dedi.

Haberin Videosu