YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. GÜNSEL, Dastanbek ARTISBEKOVICH Başkanlığındaki Kırgızistan Parlamentosu KKTC Dostluk Grubu Üyelerini Kabul Etti
Eklenme Tarihi: 24 Mayıs 2016, 16:05
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 16:42
Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ.Günsel , Dastanbek Artisbekovich Başkanlığındaki Kırgızistan Parlamentosu KKTC Dostluk Grubu Üyelerini Kabul Etti.

Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. GÜNSEL, KKTC’de Temaslarda Bulunan Dastanbek Artisbekovich Başkanlığı'ndaki Kırgızistan Parlamentosu KKTC Dostluk Grubu Üyelerini Kabul Etti.

YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. GÜNSEL, Kırgızistan Parlamentosundan Milletvekillerini Yakın Doğu Üniversitesi Kampüsünde ağırlamaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek; Ata yurdundan gelen kardeşlerimizi kökleşmeye çalıştığımız bu topraklarda görmek büyük bir mutluluktur dedi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. GÜNSEL, 1 hafta önce Kırgızistan'da çok önemli protokoller imzalayarak ilişkilerin daha büyük anlam kazandığını, Üniversitelerin toplumları birbirlerine geçmişi, günümüzü ve geleceğimizi bir bütün tutabilecek en iyi enstrümanlar olduğunu belirttiği bildirildi.

Dr. GÜNSEL, Yakın Doğu Üniversitesi'nde Kırgızistan’dan gelen öğrencilerin de olduğunu anımsatarak, daha çok öğrencinin dünyaca tanınmış diplomaları olan KKTC üniversitelerimizi tercih etmesini arzu ettiklerini belirtti.

ARTISBEKOVICH: “İşbirliklerimiz Artarak Devam Edecek”

Kırgızistan Parlamentosu KKTC Dostluk Grubu Başkanı Dastanbek ARTISBEKOVICH de konuşmasında, Kıbrıs Türk insanını kardeş olarak gördüklerini ve Yakın Doğu Üniversitesi'nde ağırlanmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

ARTISBEKOVICH Kampüsü gezerken Süper Bilgisayar, Büyük Kütüphane, Hastane ve Otomobil Müzesinden çok etkilendiklerini belirterek, bundan sonraki süreçte de karşılıklı işbirliklerinin artarak devam etmesini arzuladıklarını vurguladı.

ARTISBEKOVICH daha sonra YDÜ Kurucu Rektör Suat İ. GÜNSEL'e Kırgızistan'a özel bir hediye takdim etti.

Kabulün ardından YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. GÜNSEL, Kırgızistan Parlamentosu KKTC Dostluk Grubu Üyelerine KKTC el işi olan Lefkara hediye etti.

Kabulde KKTC Kırgızistan Temsilcisi Tayseer Al SHANABLEH, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahreddin SADIKOĞLU ve Prof. Dr. Şenol BEKTAŞ hazır bulundu.

Haberin Videosu