YDÜ Kadın Basketbol Takımı İstanbul Üniversitesi ile EuroCup Ön Eleme Turu Rövanş Maçına Çıkıyor
Eklenme Tarihi: 12 Ekim 2016, 15:48
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 14:50
Yakın Doğu Üniversitesi EuroCup Sahnesinde Esti Geçti… Yakın Doğu Üniversitesi: 82-İstanbul Üniversitesi: 53

Kadınlar Eurocup'ta ülkemizi temsil eden Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, aynı kupanın bir diğer Türk temsilcisi İstanbul Üniversitesi ile ön eleme turu rövanş karşılaşmasına çıkıyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, rövanş maçı, 13 Ekim 2016 Perşembe günü, saat 18:30’da İstanbul Üniversitesi, Prof. Dr. Turgay Atasü Spor Salonu’nda gerçekleşecek.

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol takımı, EuroCup ön eleme turu ilk maçında kendi sahasında karşılaştığı İstanbul Üniversitesi’ni 82-53 mağlup etmişti. İlk maçta elde ettiği skor avantajıyla rövanş maçına çıkacak olan Yakın Doğu Üniversitesi Eurocup'ta mücadele etmeye çok yakın. Yakın Doğu Üniversitesi rakibi karşısında 28 sayı farkla mağlup olması durumunda dahi Avrupa kupasına gidecek. Ancak maçta Yakın Doğu Üniversitesi 30 sayı ve üzeri farkla mağlup olursa FIBA Kadınlar Eurocup'a veda edecek.

YDÜ Kadın Basketbol Takımı İstanbul Üniversitesi ile EuroCup Ön Eleme Turu Rövanş Maçına Çıkıyor

Zafer KALAYCIOĞLU: “Avrupa Liginde Mücadele Eden Taraf Olmak İstiyoruz”…

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Antrenörü Zafer KALAYCIOĞLU, hedeflerinin turu geçerek Avrupa’ya gitmek ve orada şampiyon olmak olduğunu söyledi. Antrenör KALAYCIOĞLU, “Birinci maçı geçtik. Oyuncularımız çok iyi bir performans sergilediler. İlk maçta büyük bir skor avantajı elde ettik. Ancak İstanbul Üniversitesi çok kapasiteli bir takım bu yüzden İkinci maçta da aynı ciddiyetle sahada mücadele etmeliyiz. Turu geçip gruplara kalmak istiyoruz" dedi.