YDÜ İletişim Fakültesi Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü Geleneksel Öğrenci Projeleri Sergisi 20 Ocak’ta
Eklenme Tarihi: 18 Ocak 2016, 16:16
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 14:28

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü 2015-2016 Güz Dönemi Öğrenci Projeleri Sergisi 20 Ocak’ta açılacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, 20 Ocak Çarşamba günü saat 12:00’de YDÜ İletişim Fakültesi Turuncu Salon’da gerçekleştirilecek olan İletişim Fakültesi 2015-2016 Güz Dönemi Mezuniyet Töreni’nin ardından Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü Öğrenci Projeleri Sergisi’nin açılışı gerçekleştirilecek.

İletişim Fakültesi Sergi Alanı’nda yer alacak ve 29 Ocak’a kadar açık olacak sergide, öğrencilerin öğretim elemanlarıyla birlikte yürüttükleri yoğun, eğlenceli ve verimli bir eğitim-öğretim dönemi sonunda hazırladıkları derslerin uygulama projeleri yer alacak.

Sergide Doç. Dr. Gökçe Keçeci’nin sorumluluğunda bulunan Tipografi ve Bölüm Projesi derslerinde, öğrencilerin mezuniyet projeleri, üç boyutlu tipografik düzenlemeler, güncel hayatta yüzleştiğimiz tipografik yüzeyler ve materyaller ile hazırlanan çalışmalar yer alırken, Öğr. Gör. Gamze Anıl’ın yürüttüğü Bilgisayar Tasarımına Giriş, İllüstrasyon, Grafik Tasarım ve Yayın Tasarımı derslerinde; biçim ve renklerden oluşturulan yüzey değerlendirmeleri, fotoğraflarla hazırlanan sürrealist çalışmalar, kurumsal kimlik, dergi ve gazete tasarımları yer alıyor.

Öğr. Gör. Gazi Yüksel’in vermekte olduğu, Reklam Fotoğrafçılığı ve Stüdyo Fotoğrafçılığı derslerinde uygulanan portre çekimi ve ürün tanıtım fotoğrafları projeleri de izleyici ile buluşacak.

Ayrıca sergide Grafik animasyon dersi Öğr. Gör. Mustafa Ersenal ve Temel Sanat Eğitimi dersi Öğr. Görv. Görkem Müniroğlu’nun uygulama projeleri örnekleri de yer alacak.

Herkese açık olan Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü 2015-2016 Güz Dönemi Öğrenci Projeleri Sergisi, 20 Ocak - 29 Ocak tarihleri arasında Pazar günü dışında saat 08:00-17:00 saatleri arasında İletişim Fakültesi Sergi Alanı’nda izlenebilecek.

Haberin Videosu