YDÜ İletişim Fakültesi Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü Afişleri “Dünya Su Günü” Etkinliği Kapsamında Sergilendi
Eklenme Tarihi: 09 Mayıs 2016, 12:28
Son Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 10:42
Yakın Doğu Üniversitesi YDÜ İletişim Fakültesi Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü Afişleri “Dünya Su Günü” Etkinliği Kapsamında Sergilendi https://neu.edu.tr/ydu-iletisim-fakultesi-gorsel-iletisim-ve-tasarim-bolumu-afisleri-dunya-su-gunu-etkinligi-kapsaminda-sergilendi/?lang=tr

22 Mart Dünya Su Günü kapsamında Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı ve Uluslararası Üniversiteler Arama Kurtarma Konseyi işbirliğinde “Daha Sağlıklı Bir Dünya İçin Temiz Su, Temiz Çevre” konulu düzenlenen sergi, ODTU KKK’nın ardından YDÜ İletişim Fakültesi fuaye alanında sergileniyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Uluslararası Üniversiteler Arama Kurtarma Konseyi’nin daveti üzerine 22 Mart Dünya Su Günü kapsamında YDÜ ve LAU Öğretim Elemanları ile Araştırma Görevlileri tarafından su konulu afiş çalışmaları gerçekleştirilmişti. Etkinliğin açılışına ev sahipliği yapan ODTÜ KKK’nın ardından, afişlerin YDÜ İletişim Fakültesi’nde de sergilenerek ilgili kişilerle paylaşılması ve su konusundaki duyarlılığın artırılması hedeflendi.

“Daha Sağlıklı Bir Dünya İçin Temiz Su Temiz Çevre” konulu etkinliğin açılış konuşmasında Uluslararası Arama Kurtarma Konseyi Başkanı Prof. Dr. Günhan Erdem ve Sivil Savunma Teşkilat Başkanı Fatih Yarımbaş ile YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Gökçekuş, ülkemiz ve dünya için yaşam kaynağı olan suyun önemini vurgulayarak, bu konudaki farkındalığı artırma çabasında olan tasarımcılara, sanatçılara ve bilim insanlarına teşekkürlerini sunmuşlardı.

YDÜ ve LAÜ Ortaklığında Hazırlanan Sergi YDÜ'de Sergilenmeye Başlandı

YDÜ ve LAÜ ortaklığında hazırlanan sergi, ODTU KKK’nın ardından YDÜ’de sergilenmeye başlandı. 35*50 boyutundaki  afişlerin 4’ü YDÜ İletişim Fakültesi Dekan Vekili ve Görsel İletişim ve Tasarımı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Gökçe Keçeci ‘ye, 3’ü Öğretim Görevlisi Gamze Anıl, 1’i Eser Keçeci’ye ait olurken, Araştırma Görevlileri Fuat Boğaç Evren, Merve Akgül ve Savaş Güngör’ün de 3’er çalışması yer aldı.

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Vekili ve Görsel İletişim ve Tasarımı Bölüm Başkanı Gökçe Keçeci konuyla ilgili yaptığı açıklamada;  “Dört bir yanı denizlerle çevrili bir adada yaşamamıza karşın, kullanılabilir temiz su sıkıntısı içerisinde olduğumuz bu dönem, su konusunda farkındalığı artırmak ve gerekli önemin verilmesini sağlamak amacıyla görsel iletişim tasarımcıları olarak üstümüze düşen görevlerin olduğunu düşünüyoruz” diye belirtirken; “Görsel algının daha hızlı sonuç verdiği gerçeğinden de hareketle, bizim ve tüm insanlığın yüz yüze kaldığı su sorununa ilişkin konulara, illüstratif ve fotografik yaklaşımlarla vurgu yaptığımız posterler tasarladık.

Bu paylaşımın gerçekleşmesine vesile olan Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı’na ve Uluslararası Üniversiteler Arama Kurtarma Konseyi’ne teşekkürlerimizi sunarız” ifadelerini kullandı.

“Daha Sağlıklı Bir Dünya İçin Temiz Su Temiz Çevre” konulu etkinliğin açılışında sergilenmiş olan  afişlerin tekrardan izleyiciyle buluşabilmesi amacıyla, 30 Mayıs 2016 Pazartesi gününe kadar Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi  Fuaye Alanı 8:00-18:00 saatleri arasında gezilebilecek.