YDÜ Eczacılık Fakültesi’nden Mezun Olanlar Diplomalarını Aldı
Date Added: 05 Temmuz 2016, 15:12
Last Updated Date:27 Kasım 2020, 10:34
Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nden Mezun Olanlar Diplomalarını Aldı

Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı Bahar dönemi Mezuniyet töreni YDÜ Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nden Mezun Olanlar Diplomalarını Aldı

Törene YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. GÜNSEL, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol BEKTAŞ, Prof. Dr. Tamer ŞANLIDAĞ, Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. Yeter TABUR, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan ÇALIŞ, Türkiye'nin tanınmış eczacılarından Eczacı Mehmet MÜDERRİSOĞLU, Fakülte Dekanları, Öğretim Üyeleri, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

Tören, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Aziz Şehitlerin Anısına 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Ardından Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı öğretim elemanlarından Uz. Kudret AKKUM tarafından verilen mini konserle devam etti

Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nden Mezun Olanlar Diplomalarını Aldı

Prof. Dr. İhsan ÇALIŞ; "Sizlerin Başarısı ve Mutluluğu Bizlerin Ödülü Olacaktır"

YDÜ Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan ÇALIŞ açılış konuşmasından yaptığı konuşmada; "Bugün mezunlarımız ve aileleri için çok uzun ancak bizim için kısa ve çok hızlı geçen 5 yıllık eğitim sürecinin son günü, bugün mutlulukları ve sevinci paylaşma günü. Sevgili mezunlarımız, çok yönlü, multidisipliner, özgün bir eğitimden geçtiniz. Teorik ve uygulamalı dersler yardımıyla ve ayrıca sizlerinde katıldığı aktif öğrenme yöntemleri kullanarak sizlere çok özgün yetkinlikler kazandırdık. Eğitim programımız sizleri topluma karşı mesleki sorumluluklar taşıyan farklı birimlerden edindiği bilgileri kullanabilen, bu bilgileri birlikte yorumlayabilen, sorunları tanımlayabilen, analiz etme yetenekleri gelişmiş, ahlaki ve etik değerlere uygun davranan bir eczacı yetiştirmeyi hedefleyecek şekilde planlanmıştır. Bu özelliklerinizle diğer meslekler içinde çok farklı bir konumda olduğunuzu profesyonel yaşamınızda fark edeceksiniz. Temennim bu farklılığı hissedebilmeniz ve bunun değerini zamanla takdir edebilmenizdir. Yapmanız gereken öğrenmenin asla bir sonu olmadığı prensibinden hareketle sürekli eğitimi benimseyerek size kazandırılan yetkinlikleri geliştirmenizdir. Unutmayın sizlerin başarısı ve mutluluğu bizlerin ödülü olacaktır. Yolunuz açık olsun..." dedi.

Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nden Mezun Olanlar Diplomalarını Aldı

Ecz. Mehmet MÜDERRİSOĞLU; "Her Ne İş Yapıyorsanız Yapın Yaratıcı Olmaya Gayret Edin, Yaratıcı Olmak İçin Hayal Kurun”

Türkiye'nin ünlü Eczacılarından Eczacı Mehmet MÜDERRİSOĞLU da konuşmasında; "Sevgili yeni meslektaşlarım, bugünden itibaren bizim meslektaşlarımız olarak karşımızda oturuyorsunuz. Bu çok kıymetli mesleğe bu günden itibaren hoş geldiniz. Yarından itibaren eczane açabilirsiniz, kozmetik üretebilirsiniz, ilaç sanayisinde çalışabilirsiniz, okulda hocalık yapabilirsiniz, bu alanlar haricinde gıda sanayi, boya sanayi gibi bir çok alanda yer bulabileceğiniz eğitimler aldınız. Dolayısı ile bu kadar farklı işlere uyabilecek bir başka meslek dalı daha olduğunu tahmin etmiyorum. Her ne iş yapıyorsanız yapın yaratıcı olmaya gayret edin, yaratıcı olmak için hayal kurun, ne üreteceğim diye hayal kurun. Unutmayın her sabah yeni bir dünyaya uyanıyorsunuz. Her sabah yeni bir hayaliniz olsun ki o hayali gerçekleştirebilmek için çabanız olsun. Bu meslekte yaşlandıkça gençleşebilmeniz mümkündür; gençlik bir hayat evresi değil bir akıl halidir. Unutmayın hiç kimse uzun süre yaşadığı için yaşlı olmaz, idealleri bittiği için yaşlı olur. Son olarak sizlere tekrardan mesleğe hoş geldiniz derken, bundan sonraki yaşamınızda başarılı ve mutlu bir hayatınız olmasını diliyorum."

Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nden Mezun Olanlar Diplomalarını Aldı

Prof. Dr. Tamer ŞANLIDAĞ; "Bundan Sonraki Yaşamınızda da Aynı Camia’nın İçerisinde Çalışan ve Yaşayan Bireyler Olarak Sizleri Takip Edeceğiz"

YDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tamer ŞANLIDAĞ ise; "Sevgili mezunlar,bundan sonraki yaşamınızda da aynı camia’nın içerisinde çalışan ve yaşayan bireyler olarak sizleri takip edeceğiz. Başarılarınız bizlerin gururu olacaktır. Mezuniyet sonrasında da sizlere öğretilen bilimsel ve etik kurallar ışığında mesleki tecrübelerinizi arttırmaya yönelik eğitim faaliyetlerinize devam edeceğinize, her geçen gün artacak deneyim ve bilgi birikiminizle kendi alanlarınızda aranan birer eczacılar olacağınıza ve bu sayede ailelerinizi, bizleri ve Yakın Doğu Üniversitesi'ni sürekli gururlandıracağınıza yürekten inanıyoruz. Bu vesile ile şahsi ve tüm öğretim elemanlarımız adına mezuniyetinizi kutlar, yeni yaşamınızın sizlere sağlık, başarı ve mutluluk getirmesini dilerim. Yolunuz açık olsun….

Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nden Mezun Olanlar Diplomalarını Aldı

Dereceye Girenlere Altın Madalya ve Belgeleri Takdim Edildi

Konuşmaların ardından fakültede dereceye giren öğrencilere Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. GÜNSEL tarafından Altın madalyaları ve diplomaları takdim edildi. Daha sonra sırasıyla mezun olan Eczacılar diplomalarını alarak anı fotoğrafı çektirdiler.

Diplomalarını alan Eczacılar törenin sonunda keplerini hep birlikte fırlatarak mezuniyetin keyfini yaşadılar...