YDÜ “BİZİMLE” Sergisi Uşak’ta
Eklenme Tarihi: 18 Aralık 2015, 10:07
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 15:13

Uşak Belediyesi, Atatürk Kültür Merkezi Sergi salonunda 21 Aralık 2015 saat 13:00'de açılacak BİZİMLE sergisine; Yakın Doğu Üniversitesi başta olmak üzere, Akdeniz, Aksaray, Gazi, İnönü ve Selçuk Üniversitelerinden toplam 34 kişinin çalışmaları yer alacak.

Yakın Doğu Üniversitesi, Lefkoşa (Near East University, Nicosia) Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; küratörlüğünü Uşak Belediyesi Sanat Danışmanı Mert Kılınç'ın yaptığı sergi kapsamında 19 Aralık 2015 saat 13:00'de Uşak Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi Konferans salonunda ayrıca bir de panel düzenlenecek. Oturum başkanlığını YDÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekan Vekili Prof.Dr. Uğurcan Akyüz'ün yapacağı KAMU KURUMLARI VE SANAT panelinde; Akdeniz Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi dekanı Prof.Dr. Sadettin SARI, İnönü Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç.Dr. Yüksel Göğebakan, Gazi Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Ali Akın Akyol ve aynı Fakülteden Doç.Dr. Aysun Altunöz Yonuk birer konuşma yapacaklar.

YDÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekan Vekili Prof.Dr. Uğurcan Akyüz etkinliğe ilişkin şunları söyledi: "biz, bir kısmımız Türkiye’de, bir kısmımız ise Kıbrıs’ta doğup büyümüş, farklı eğitim kurumlarından eğitim almış, farklı tekniklerle sanat üretmeye çalışan, KKTC’de ya da Türkiye’de yaşayan bireyleriz. Değişik etkinliklerle, sanat çalıştayları ile, sanat severliğini kurumsallaştıran Uşak Belediyesinin ev sahipliğinde kataloglu, ortak bir sergi açıyoruz.

İlk çokluk zamiri, şahıs tanımlaması olarak kullanılan “biz” sözcüğünden çıkarımla, birlikte olma, birlikte hareket etme, birlikte bir şey söyleme ve birlikte o söylediğimizi sergileme içerikli düşündük BİZİMLE ismini sergimize verirken.

Sanat; biraz da bireyin kendini ifadesi ise, o ifadelerin “biz” olmasından oluşan mesajın daha da güçlü olacağını düşündük. Bu ortak sergiye katılan her arkadaşımız kendi diliyle konuştu elbet, kendi özel ve güzel diliyle…

Katılımcı arkadaşlarım adına; serginin var olmasını sağlayan YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Doç.Dr. İrfan S. Günsel, Uşak Belediye Başkanı Av. Nurullah Cahan ve BİZİMLE olan herkese teşekkür ederim."