YDÜ BAP Koordinatörü Prof. Dr. Seda VATANSEVER ve Ekibinin 25. Ulusal Üroloji Kongresi’nde Sunduğu Sözlü Bildiri Birincilik Ödülü Aldı
Eklenme Tarihi: 25 Ekim 2016, 15:53
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 14:14

Türk Üroloji Derneği tarafından 14. Uluslararası Prostat Formu ile birlikte düzenlenen 25. Ulusal Üroloji Kongresi’nde bildiri sunan Yakın Doğu Üniversitesi Bilimsel Araştırma Koordinatörü (BAP) Prof. Dr. Seda VATANSEVER ve ekibi birincilik ödülüne layık görüldü.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Girne Acapulco Otel’de düzenlenen ve akademisyenlerle, teknisyenlerin yer aldığı ve farklı kategorilerde 429 bildirinin sunulduğu kongrede, Celal Bayar Üniversitesi Bilimsel Araştırmalar Merkezi tarafından destekli olarak yapılan ve aralarında Yakın Doğu Üniversitesi Bilimsel Araştırma Koordinatörü Prof. Dr. Seda VATANSEVER ile Zafer KOZACIOĞLU, Tuna ÖNAL, Necip KUTLU, Fehmi ÖZEL, Bülent GÜNLÜSOY, Bilal Habeş GÜMÜŞ’ün bulunduğu "Penil Dorsal Sinirin Korpus Kavernosum ile İlişkisinin Fizyolojik ve Histolojik Analizi. Ereksiyon İnnervasyonunda Yeni Bir Yolak Mı?” başlıklı projenin Androloji Alt Branşında en iyi sözlü bildiri olarak birincilik ödülü aldığı belirtildi.

Yakın Doğu Üniversitesi’nin 188 Bölümüne Yatay Geçiş Başvuruları Devam Ediyor

Kongre bilimsel kurulu tarafından yapılan değerlendirme sonucunda sözlü bildiriler arasında 1.'lik ödülü alan proje kapsamında, penil dorsal sinirin dallarının varlığı histolojik olarak ilk defa tespit edilmiş, fizyolojik olarak fonksiyonel olduğu saptanmıştır. Deneysel modelde elde edilen bu verilerin insan penil dokuda da olması durumunda penis cerrahisinde yeni yaklaşımlara olanak sağlayacağı anlatılmıştır.