YDK “Günlük” Adlı Oyunda
Eklenme Tarihi: 02 Aralık 2015, 13:24
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 08:38

Yakın Doğu Koleji, akademik başarılarının yanı sıra gerçekleştirdiği kültürürel ve sportif başarılarla da adını sıkça duyurmaktadır. Öğrencilerinin her alanda başarılı olmasını destekleyen YDK, kültür ve sanat faaliyetleri konusunda da oldukça titiz davranıyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı İşbirliği’nde “Riskler ve Başetme Okul Projesi” (Uyuşturucu ile Mücadele Eğitim Projesi) kapsamında, Yakın Doğu Koleji Psikolojik Danışmanları Uzm. Duyal Tüzün, Rasiha Özyurtlu; Uzm. Psikologlar Rasiha Altunkaya, Öykü Özgüm ve Hatice Bolayır, Yakın Doğu Kolejini temsilen bir grup YDK öğrencisi ile Çanakkale Sanat Tiyatrosu'nun “Günlük” adlı oyununu izlediler.

Birçok okuldan öğrenci ve öğretmenin katıldığı, gençlere zararlı maddelerden korunmaları, maddeye başlama ve bırakma konusunda arkadaş ilişkilerinin önemi, çocukla iletişimde ailenin rolü, çocuğa ulaşabilmede iletişimin önemi üzerine çok güzel mesajlar veren “Günlük” adlı tiyatro oyunu, bu yönüyle çok eğitici ve etkileyiciydi.