Yakın Doğu Üniversitesi’nin Amerikalı Yıldızı Kayla MCBRIDE ABD Milli Takımı’na Çağrıldı
Eklenme Tarihi: 10 Eylül 2017, 15:10
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 13:56

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın WNBA patenli oyuncusu Kayla MCBRIDE,  ABD Milli Kadın Basketbol Takımı’na çağrıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Spor Kulübünden yapılan açıklamada, başarılı oyuncunun İspanya’da 2018 yılında düzenlenecek Dünya Kadınlar Basketbol Şampiyonasında mücadele edecek olan ABD Milli Takımı aday kadrosuna çağrıldığı bildirildi.

Yakın Doğu Üniversitesi ile geçtiğimiz sezon Türkiye Süper Ligi, Türkiye Federasyon Kupası ve EuroCup kupalarının kazanılmasında önemli rol oynayan Kayla MCBRIDE’ın, ABD Kadın Milli Takımı Başantrenörü Clark HEARD tarafından kadroya davet edildiği belirtilirken, MCBRIDE’ın Eylül ortasında ABD Milli Takımı’nın ilk çalışmasını yapacağı kampa katılacağı duyuruldu.

Hazırlık Turnuvalarında Forma Giymeyecek…

Yıldız oyuncu kampa katılacak olması sebebi ile 14-17 Eylül 2017 tarihleri arasında Yakın Doğu Üniversitesi ev sahipliğinden düzenlenecek olacak Uluslararasi  Dr. Suat GÜNSEL Kupası ile Yakın Doğu Üniversitesi’nin katılacağı Adana ASKİ hazırlık turnuvası maçlarında yer almayacağı kaydedildi.

Süper Kupa’da forma giyecek…

Kayla MCBRIDE, ABD Milli Takımı ile kamp çalışmalarını tamamlamasının ardından EuroCup şampiyonu olan Yakın Doğu Üniversitesi’nin Euroleauge Şampiyonu Dynamo Kursk ile 5 Ekim’de Rusya’da oynayacağı Süper Kupa maçında hazır bulunacak.

Zafer KALAYCIOĞLU: “Ne kadar Doğru bir Transfer Yaptığımızın Göstergesi…”

Kayla MCBRIDE’ın ABD Milli Takım aday kadrosuna çağrılmasını değerlendiren Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Baş antrenörü Zafer KALAYCIOĞLU, transfer adına doğru kararlar aldıklarının örneği olduğunu dile getirdi.

MCBRIDE’ın kendini geliştirdiği için ABD Milli Takıma çağrıldığını ifade eden Baş antrenör Kalaycıoğlu, “Geleceği görmek önemli. Geleceği görebildiğiniz zaman doğru kararlar vermiş oluyorsunuz. Kayla MCBRIDE’da bizim ne kadar doğru bir transfer ettiğimizin göstergesi. Doğru kararlar aldığımızın örneği” şeklinde konuştu.

“Kayla çalışkanlığı ile örnek olan bir sporcu oldu her zaman” diyen KALAYCIOĞLU, her şeyin çalışarak başarılabileceğini ve hedeflere ulaşılabileceğini söyledi.

Oyuncularının ABD Milli Takımı’na katılarak Dünya Şampiyonası’nda bulunmasının önemli olduğunu ifade eden baş antrenör, bundan mutluluk duyduklarını ve MCBRIDE’ın ana kadroda yer almasını sağlamak için onu itekleyeceklerini ve destekleyeceklerini anlattı.

Yakın Doğu Üniversitesi ile Yıldızı Parlayan MCBRIDEWNBA’de kariyer rekorunu Kırdı…

Yıldız oyuncu, WNBA’de giydiği San Antonio Silverstars forması ile takımının New York Knicks ile oynadığı maçta kaydettiği 31 sayıyla 2017 sezonunda kariyer rekorunu kırdı. MCBRIDE ayrıca takımının mücadele ettiği İndiana karşısında ise 38 dakika kaldığı sahada 28 sayı 11 ribaunt ile double double yaparak yükselişini sürdürdü.