Yakın Doğu Üniversitesi’nde “IT PROJE YÖNETİMİ” Çalıştayı Yapıldı
Eklenme Tarihi: 13 Haziran 2016, 12:24
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 13:06
Yakın Doğu Üniversitesi'nde “IT PROJE YÖNETİMİ” Çalıştayı Yapıldı

Bilgisayer Enformatik Bölümü, Bilişim Derneği ile Bilgisayar Mühendisleri Odası işbirliğinde organize edilen “Bilişim Etkinlikleri” kapsamında “IT PROJE YÖNETİMİ” çalıştayı gerçekleştirildi.

Yakın Doğu Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Bilgisayar Enformatik Bölümü bilgisayar laboratuvarında gerçekleştilen çalıştayın moderatörlüğünü Bilgisayar Enformatik Bölüm başkanı Doç. Dr. Nadire ÇAVUŞ yaptı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Çalıştaya konuşmacı olarak Bilgisayar Mühendisleri Odası Denetleme Kurulu üyeleri Bora TÜCCAROĞLU ve Erkan EMİRZADE katıldı. TÜCCAROĞLU ve EMİRZADE Project Management Institute (PMI) tarafından verilen ve tüm dünyada geçerliliği bulunan sertifika olan PMP’ye sahip uzmanlardır. PMP sertifikasına sahip olanlar tüm dünyada proje yöneticiliği yapabilme yetkisine sahip uzmanlar olmaktadır denildi.

Yakın Doğu Üniversitesi'nde “IT PROJE YÖNETİMİ” Çalıştayı Yapıldı

Doç. Dr. ÇAVUŞ, bilişim çağında olmamızdan dolayı adamızın bilişim gerekliliklerini yerine getirme zorunluluğunu ortaya koyduğuna dikkat çekerek bilişim projelerinin yönetiminin projenin başarılı bir şekilde sonuçlanabilmesine olumlu etki ettiğine vurgu yaptı. Bu bağlamda Bölüm öğrenclerinin bilişim alanında başarılı bilişim projeleri yöneten uzmanların tecrübelerinden faydalanabilmeleri için bu çalıştayı düzenlediklerini söyledi.

Dünyanın heryerinde geçerliliği olan Profesyonel Proje Yönetici ünvanlarına sahip olan TÜCCAROĞLU ve EMİRZADE öncelikle bilişim projelerinin önemine vurgu yaparak projelerin başarılı bir şekilde yönetilerek sonuçlandırılabilmesi için yapılması gerekenleri anlatarak önemli hususları vurguladılar. Yaşamlarında karşılaştıkları sorunları anlatarak tecrübelerini aktardılar.

Daha sonra bölüm öğretim elemanları ile bölüm öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen çalıştayda örnek projeler geliştirilerek gerçek hayattaymış gibi değerlendirilerek eksik noktalar üzerinde açıklamalar yapılarak projeler sonuçlandırıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi'nde “IT PROJE YÖNETİMİ” Çalıştayı Yapıldı

Doç. Dr. Nadire ÇAVUŞ çalıştay sonunda öncelikle Bora TÜCCAROĞLU ve Erkan EMİRZADE’ye katkılarından dolayı teşekkürlerini sunarak ileriki günlerde ortak çalışmalar yapmaktan mutlu olacaklarını dile getirdi. Çalıştayın düzenlenmesine katkı koyan bölüm öğretim elemanlarına da teşekkürlerini sunan Doç. Dr. Nadire ÇAVUŞ, bölüm öğrencilerine de çalıştaydan elde ettikleri deneyimleri iş hayatına atıldıkları zaman kendilerine ne kadar katkı sağlayacağını daha iyi fark edeceklerinin altını çizerek her zaman için kendilerine güveninin tam olduğunu ve başarılı olacaklarından emin olduğunun altını çizdi.