Yakın Doğu Üniversitesi ve İstanbul Kültür Üniversitesi Arasında Bilimsel İşbirliği Protokolü İmzalandı
Eklenme Tarihi: 17 Aralık 2015, 17:16
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 15:13

Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi arasında bilimsel işbirliği yapılmasına dair protokol imzalandı. İmzalanan protokol, iki üniversite arasında konferans, seminer, sempozyum, workshop gibi bilimsel toplantılar düzenlenmesi, kurumlararası öğrenci ve öğretim üyesi değişimi sağlanması gibi akademik birliktelik ve ortaklıkları kapsıyor.

Hukuk Fakülteleri Arasında Akademik İşbirliği…

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, her iki üniversitenin akademik olanaklarını birleştirerek konferans, sempozyum, kolokyum, workshop gibi bilimsel toplantıların düzenlenmesine, ortak etkinlikler düzenlenmesine, akademik birikimleri paylaşmaya ve öğrenci, öğretim üyesi değişimine olanak tanıyan protokolün Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yeter Tabur ve Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Murat Tüzünkan ile İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bahri Öztürk ve İstanbul Kültür Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Durmuş Tezcan tarafından imzalandığı belirtildi.

Yrd. Doç. Dr. Yeter Tabur: “Hem Öğrencilerimize Hem de Evrensel Değerler Olan Hukuğa ve Adalete Katkı Sağlayacağımıza İnanıyorum”

İmzalanan işbirliği protokolü ile ilgili konuşan Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç . Dr. Yeter Tabur, imzalanan protokolün iki üniversite için de hayırlı olmasını dilediğini belirtti. “Yakın Doğu Üniversitesi olarak adil olmanın insanlığın birinci şartı olduğuna inanmaktayız. Bu nedenle Hukuk Fakültemiz ve Hukuk Fakültemize bağlı Adalet Meslek Yüksekokulumuza büyük önem vermekteyiz. Her iki üniversitenin de imkanlarını birlikte kullanarak hem öğrencilerimize en iyi eğitimi vermeye hem de adil bir dünya oluşumuna katkı sağlamayı amaçlamaktayız. Hukuk ve adalet çok geniş kavramlar ve biz Yakın Doğu Üniversitesi olarak biliyoruz ki sadece sıralarda karşımıza çıkmıyor hukuk ve adalet kavramları; evrensel değerler. Bu evrensel değerlerin uygulanmasına ve geliştirilmesine katkı koymak amacıyla artık İstanbul kültür Üniversitesi ile birlikte çalışacağız. Her iki üniversite için de hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Prof. Dr. Bahri Öztürk: “Yakın Doğu Üniversitesi İle Yaptığımız Derinlikli İşbirliğinden Çok Güzel Sonuçlar Çıkacağına İnanıyorum”

İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bahri Öztürk, Yakın Doğu Üniversitesi gibi köklü bir eğitim kurumu ile işbirliği protokolü imzalamaktan duydukları memnuniyeti ifade etti. “Yakın Doğu Üniversitesi gibi köklü bir eğitim geçmişi olan yenilikçi bir üniversite ile derinliği olan bir işbirliği protokolü imzalamaktan çok memnunuz. Bu işbirliğinin akademik olarak büyük katkılar sağlayacağına inanıyorum. İki üniversitenin birlikte üretecekleri, üzerinde çalışacakları projeler ile bilimsel olarak sağlanacak katkının yanında çok güzel sonuçlar çıkacağını düşünüyorum” dedi