Yakın Doğu Üniversitesi Uluslararası Fotoğraf Günleri 20’inci Yılında “Nostalji Sergileri” Temasıyla Çevrimiçi Olarak Gerçekleştiriliyor…
Eklenme Tarihi: 27 Mayıs 2020, 16:40
Son Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2020, 14:39

Yakın Doğu Üniversitesi’nin 1999 yılından itibaren iki yılda bir KKTC ve Türkiye’nin yanı sıra dünyanın bir çok ülkesinden fotoğraf sanatçısının katılımıyla düzenlediği “Uluslararası Fotoğraf Günleri” yirminci yılında “Nostaljik Sergi” dizileri ile çevirimiçi olarak sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlşkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, “Yakın Doğu Üniversitesi Uluslararası Fotoğraf Günleri-Nostalji” etkinliği, bugüne kadar 9 kez gerçekleştirilen ve yüzlerce fotoğraf sanatçısı, akademisyen ile öğrencinin eserlerinin sergilendiği geçmiş etkinliklerden derlenen fotoğraflardan oluşuyor. 15 gün arayla yenilenecek sergiler kapsamında, ilk olarak 1999 yılında gerçekleştirilen Yakın Doğu Üniversitesi 1. Uluslararası Fotoğraf Günleri sergisinde yer alan İzzet Keribar, Sıtkı Fırat, Simber Atay, Ahmet Selim Sabuncu ve Mehmet Arslan Güven’in eserlerine yer verildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Uluslararası Fotoğraf Günleri-Nostalji sergisine http://www.photodays.neu.edu.tr adresi üzerinden erişilebiliyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Uluslararası Fotoğraf Günleri Hakkında...
İlk olarak 1999 yılında Yakın Doğu Üniversitesi önclüğünde başlatılan Uluslararası Fotoğraf Günleri, Kıbrıs’ın tek ve en büyük etkinliği olma özelliği taşıyor. Kuzey Kıbrıs, Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İngiltere, Hollanda, Arjantin, Japonya ve Rusya gibi dünyanın bir çok ülkesinden katılımcının yer aldığı Yakın Doğu Üniversitesi Uluslararası Fotoğraf Günleri’nde, kişisel ve karma sergilerin yanı sıra atölye çalışmaları, panel, konferans, söyleşi, yayın imza günleri, geziler ve fotoğraf sanatıyla ilgili akademik bildiriler sunuluyor.

KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı merhum Rauf Denktaş’ın katılımı ile gerçekleştirilen Yakın Doğu Üniversitesi I. Uluslararası Fotoğraf Günleri’nde, 100’e yakın fotoğraf ustası ve akademisyen katılımıyla 7 kişisel, 5 karma fotoğraf sergisi açıldı. İzzet Keribar, Sıtkı Fırat, Louis Morilla, Simber Atay, Toygun Shefki, Mehmet Arslan Güven ve Mesut Öztürk’ün kişisel sergilerinin yer aldığı organizasyonda, KKTC’li sanatçıların karma fotoğraf sergisi ile Dokuz Eylül, Yıldız Teknik, Eskişehir Anadolu ve Yakın Doğu Üniversitesi öğrencilerinin birer karma fotoğraf sergisi de yer aldı.1. Uluslararası Fotoğraf Günleri Sergisi'ne http://iletisim.neu.edu.tr/uluslararasi-fotograf-gunleri-nostalji-sergisi/ linkinden ulaşılabiliyor.