Yakın Doğu Üniversitesi Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü III. Güzellik Festivalinde Temsil Edildi…
Eklenme Tarihi: 19 Ekim 2019, 20:00
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 08:41

Yakın Doğu Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Yeşim Üstün Aksoy, öğretim görevlisi Safiye Yalnız ve bölüm öğrencileri, İstanbul Güzellik Uzmanları ve Güzellik Salon İşletmecileri Esnaf Sanatkârlar Odası’nın Antalya’da düzenlediği III. Güzellik festivaline katıldılar.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, festival süresi boyunca toplam 13 konuda eğitim sunumları gerçekleştirildi, yurt içi ve yurt dışından gelen 10 uzman farklı mesleki konularda katılımcılara bilgiler aktardı.

Yeni Güzellik Trendleri Öğrenildi…
Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Yeşim Üstün Aksoy, bu festivalde öğrencilerin dünyadaki yeni nesil güzellik teknolojilerini ve en son makyaj trendlerini yakından tanıyıp, bu alanla ilgili yenilikleri öğrenip, en son ürün ve yöntemleri inceleyip bilgilerini geliştirme fırsatı yakaladıklarını söyledi.

Yrd. Doç. Dr. Aksoy; “Doktor, biyolog, sağlık kuruluşu danışmanı, yönetim danışmanı ve makyaj sanatçıları tarafından kaş toz tekniği, dönüşüm, güzellik salonlarında yönetimsel problemler, PRP teknolojisi ile skar bakımları, elmas peeling, göz pixel gölgeleme, acrylgel ile composit tırnak ve şablon uygulaması, hyaluronic, aha/bha, ceramid ve perpit türevlerinin cilt üzerindeki etkisi, nue brows ‘‘S kıl tekniği’’, duman makyajı, dudak gençleştirme, bitkilerle gelen gençlik aşısı ve mesleki mevzuat ve mesleki gelişim ile ilgili güzellik uzmanlarına eğitimler verildi” dedi.