Yakın Doğu Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü, Çin’de Uluslararası Tarım ve Biyolojik Bilimler Konferansı’na Hakemlik Yapıyor
Eklenme Tarihi: 11 Mart 2018, 16:29
Son Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2020, 11:54

Yakın Doğu Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Özge Özden Fuller, Çin’de gerçekleştirilecek olan “The 4th International Conference on Agricultural and Biological Sciences (ABS 2018)” başlıklı uluslararası konferansta bilimsel hakem üyeliğine seçildi.

Doç. Dr. Özge Özden Fuller, Bilimsel Hakemlik Komitesinde Görev Alacak
Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Uluslararası konferansın bilimsel hakemlik komitesinde görev alan bilim insanları, konferansta sunulan bildirileri değerlendireceği belirtildi. Açıklamada ayrıca, seçilen makaleler, aralarında Elseiver (IF=4,6 Algal Research) ve Springer (IF=3,9 Biology and Fertility of Soils) gibi saygın bilimsel yayın evlerinin de yer aldığı farklı SCI indexinde yer alan bilimsel dergilerde yayınlanacağı bildirildi.

“The 4th International Conference on Agricultural and Biological Sciences (ABS 2018)” başlıklı uluslararası konferansta; bitkisel üretim, bitki koruma, bitki biyolojisi, toprak biyolojisi ve toprak koruma, ekolojik tarım, gıda güvenliği, kırsal sosyoloji, biyolojik gübreler, biyoçeşitlilik, biyolojik zararlı mücadelesi, mikrobiyoloji gibi birçok tarımsal ve biyolojik konularda “sözlü” ve “poster” şeklinde bilimsel bildiri sunumları yer alacak.

Konferansla ilgili detaylara ise http://www.absconf.org/ linkinden ulaşılabilir.