Yakın Doğu Üniversitesi Oyuncularından Hülya Özkan, Basketbola Veda Etti
Eklenme Tarihi: 08 Nisan 2016, 15:36
Son Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 13:59
Yakın Doğu Üniversitesi Oyuncularından Hülya Özkan, Basketbola Veda Etti

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’na 11 numara ile hayat veren Hülya Özkan, 21 senenin ardından, basketbola veda etti.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın sevilen oyuncusu Hülya Özkan 36 yaşında basketbol kariyerine son verdi. Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nin son maçının ardından 21 yıllık basketbol kariyerini sonlandıran başarılı oyuncu, sahada kendisine imzalanan formanın takdimi ile duygu dolu anlar yaşadı.

Yakın Doğu Üniversitesi’nin Efsanelerinden Biri Oldu…

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın 2014-2015 sezonunda oynadığı Türkiye Kadınlar Basketbol İkinci Ligi’nde tüm gücüyle mücadele eden; finallere kalmasını sağlayan ve Yalova’da oynanan Türkiye Kadınlar Süper Ligi’ne yükselme maçlarında gösterdiği muhteşem performans ile adını Yakın Doğu Üniversitesi taraftarlarının kalbine kazıyan Hülya Özkan, takım arkadaşları ve kulüp yönetimi ile kurduğu samimi ve içten bağlarla Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın efsanelerinden oldu.

Takımın Yayınladığı Veda Mesajı…

Adı Hülya Soyadı Özkan. Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı'nın ikinci kaptanı. Yakın Doğu Üniversitesi Kadın basketbol takımının ikinci ligden birinci lige yükselmesindeki en önemli oyuncularından bir tanesi. Yalova'da düzenlenen yükselme maçlarında 39.30 ortalama süre olarak damgasını vurdu. Daha da önemlisi ilk maçta sakatlanmasına rağmen sahadaki mücadelesinden asla vazgeçmedi. Kadınlar Süper Ligi'nde ise sadece saha içinde değil saha dışında da mücadelesinde hiç vazgeçmedi. İnsanlığı, karakteri, duruşu, etik değerleri ile tek kelime örnek bir oyuncu. Tüm genç oyuncuların Hülya Özkan'dan öğreneceği çok şey var. En önemlisi de Hülya Özkan'ın spor etiğinden, karakterinden ve duruşundan öğrenilecek çok şey var. Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı'nın yaşadığı sorunlara karşı sergilediği duruş, takımına olan bağlılığı, saha içerisinde ve dışarısında gösterdiği özveri ve mücadele takımın Süper Lig'de kalıcı olmasını sağladı. Şimdi ise 21 yıllık kariyerini noktalıyorsun. Bize kattıkların için sana ne kadar teşekkür etsek azdır. Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı var oldukça Hülya Özkan bu takımın en önemli simgelerinden biri, yaşadığımız sıkıntıların aşılmasındaki en önemli sembollerinden biri olacaktır. Seninle gurur duyuyoruz. Bundan sonraki hayatında da her dileğinin ve hayalinin gerçekleşmesini dileriz. Yolun açık olsun kalbi büyük insan...

Yrd. Doç. Dr. Hakan Atamtürk: “Hülya Özkan, Sporla Uğraşan Herkesin Örnek Alması Gereken Bir Karakter”

Hülya Özkan’ın basketbola vedası ile ilgili açıklama yapan Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık, kültür ve Spor Daire Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hakan Atamtürk, yaptığı açıklamada Hülya Özkan’ın hem sporcu hem insan olarak örnek alınması gerektiğine vurgu yaptı. “Hülya Özkan, tartışmasız olarak Yakın Doğu tarihine adını altın harflerle yazdırdı. Takım olmanın ne demek olduğunu bu kadar iyi anlayabilen, takımı için sakatlanmasına rağmen mücadele eden, takımın içinde bulunduğu zor durumlarda takımı için çabalayan bir oyuncu kolay bulunmuyor. Yakın Doğu Üniversitesi olarak böyle bir oyuncuyla, insanla yollarımız kesiştiği için çok şanlıyız diye düşünüyorum. Bundan sonra her zaman Yakın Doğu Ailesi’nin bir ferdi olarak burada bir evi olacak. Başarılarının artarak devam etmesini, huzur, mutluluk ve en önemlisi sağlık diliyoruz” dedi.