Yakın Doğu Üniversitesi Öğrt. Üy. Yrd. Doç. Dr. Erdoğan SARAÇOĞLU Uluslararası İndeksli Turkish Studies Dergisine Hakem Olarak Atandı
Eklenme Tarihi: 11 Mart 2017, 13:31
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 16:36

Yakın Doğu Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Erdoğan SARAÇOĞLU, önemli akademik makalelerin yayımlandığı TURKISH STUDIES Uluslararası İndeksli ve Uluslararası Hakemli Akademik Araştırma Dergisine, dergi editörü Yrd. Doç. Dr. Sibel ÜST tarafından hakem olarak atandı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, Yrd. Doç. Dr. Erdoğan SARAÇOĞLU, kendisine verilen bu görev çerçevesinde, adı geçen derginin Makale Takip Sisteminde yer alan ve uzmanlık alanıyla ilgili olan bilimsel makaleleri inceleyecek, makalelerdeki düzeltmeleri yaptıktan sonra bir yargıya varıp makalelerin dergide hangi koşullarda yer alıp alamayacağına dair bir rapor hazırlayıp görüşlerini bildireceği belirtildi.

Dergi yönetim kurulu da bu rapor doğrultusunda, makalelerin yayımlanıp yayımlanamayacağına dair karar verecektir denildi.