Yakın Doğu Üniversitesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Mustafa Yeniasır ve Doç. Dr. Burak Gökbulut’a Önemli Davet…
Eklenme Tarihi: 19 Temmuz 2019, 11:34
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 09:34

Yakın Doğu Üniversitesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Mustafa Yeniasır ve Doç. Dr. Burak Gökbulut, Birleşik Krallık merkezli uluslararası yayınevi Taylor & Francis tarafından yayınlanan ve Web of Science ile Scopus gibi indekslerce taranan “Journal of Human Behavior in the Social Environment” isimli dergide makale yayınlamak için davet aldılar.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Atatürk Eğitim Fakültesi, Türkçe Öğretmenliği Bölümü öğretim üyeleri Doç. Dr. Mustafa Yeniasır ve Doç Dr. Burak Gökbulut’un göndermiş oldukları özet  “Journal of Human Behavior in the Social Environment” dergisinin editörlerince takdir görmüş ve yazarlar bu konuda çıkarılacak özel sayıda makale yayınlamaları için davet edildiler.

Yazarların, bu yılın sonuna doğru yayınlanacak olan dergide, Türk edebiyatının ilk metinlerinden, günümüz modern Türk romanına uzayan çizgi üzerinde erkeğin ve kadının toplumsal yapı içerisindeki algılanışını sosyo-kültürel işlevleriyle birlikte ortaya koymaya çalışacaklar. Yazarların çalışmada ayrıca destanlardan modern romana uzayan değişim sürecinde Türk erkeğinin bazı konulardaki farklılıklarının da boyutunu değerlendirecekleri belirtildi.