Yakın Doğu Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zihni Turkan, Singapur’da Düzenlenecek Uluslararası Konferansın Bilimsel Teknik Komitesi’nde Kıbrıs’ı Temsil Edecek

Also available in: English

Eklenme Tarihi: 03 Şubat 2022, Perşembe, 15:53
Son düzenleme: 03 Şubat 2022, Perşembe, 15:53

Yakın Doğu Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zihni Turkan, Singapur’da Düzenlenecek Uluslararası Konferansın Bilimsel Teknik Komitesi’nde Kıbrıs’ı Temsil Edecek

Yakın Doğu Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zihni Turkan, Singapur’da 25 ülkeden 48 akademisyeni bir araya getirecek olan “7. Uluslararası Bina Malzemeleri ve Yapı Konferansı” (ICBMC 2022) Bilimsel Teknik Komitesi’ne seçildi.

Mart ayında Singapur’da düzenlenecek olan uluslararası konferans, Uluslararası İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Konferansı (CEAC 2022) ve Uluslararası Üretim Mühendisliği ile Süreçler (ICMEP 2022) adlı iki başlıkta yapılacak. Singapur Ulusal Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek olan konferansın, 25 ülkeden 48 akademisyenden oluşan Bilimsel Teknik Komitesi’nede Kıbrıs’ı Yakın Doğu Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zihni Turkan temsil edecek.

Yapı teknolojilerinin geleceği tartışılacak
Dünyanın farklı ülkelerinden bilim insanları, mühendisler, öğrenciler ve uygulamacılar arasındaki bilimsel bilgi alışverişini sağlamayı amaçlayan konferansta, “çok yüksek yapılarda ikiz kule taşıyıcıları”, “akıllı binalar için akıllı bir malzeme olarak ahşap” başta olmak üzere, yapı sektöründe kullanılan malzemelerle ilgili pek çok konu ele alınacak. Konferansın ana başlıkları arasında ise mimarlık ve kentsel planlama, inşaat ve strüktür mühendisliği, malzeme bilimi ve mühendisliği, malzeme özellikleri, ölçme yöntemleri ve uygulamaları ile malzeme üretimi ve işletme yer alacak. Konferansta sunulan bildiriler, Scopus’un da yer aldığı çeşitli uluslararası indekslerde taranan bilimsel dergilerde yayınlanacak.