Yakın Doğu Üniversitesi Kongre Faaliyetlerini Arttırarak Sürdürüyor
Eklenme Tarihi: 17 Nisan 2017, 08:27
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 11:50

Yakın Doğu Üniversitesi Veteriner Hekimliği Fakültesi ile Türkiye Klinisyen Veteriner Hekimler Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilen Uluslararası Veteriner Hekimliği 2017 Bahar Kongresi Yeşim Salkım’ın muhteşem konseriyle tamamlandı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre; Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Macaristan, İspanya, Avustralya, ABD, Kanada, Avusturya'dan alanlarında referans kabul edilen bilim insanlarının konuşmacı olduğu uluslararası kongreye beş yüze yakın veteriner hekimin katıldığı bildirildi.

Amaç; Nitelikli İlişkiler Kurulması...

Kongrenin amacının anlık iletişimlerden kurtulup daha nitelikli ilişkiler kurulmasına imkan yaratılması olduğuna yer verilen açıklamada, konusunda referans bilim insanları, sivil toplum kuruluşları, serbest çalışan hekimler ve akademisyenleri bir araya getiren kongrede, küçük hayvanlarda enfeksiyöz hastalıkları, klinik patoloji, anestezi, üroloji, nefroloji ve ortopedi konularının ele aldığı bildirildi.

Global Firmalar Yoğun İlgi Gösterdi...

Kongrede Dünyaca bilinen Global firmaların da sponsor olarak geniş yer aldığı belirtilen açıklamada, Uluslararası Veteriner Hekimliği Bahar Kongresi’nin Yakın Doğu Turizm İşletmeleri organizasyonu ile gerçekleştiğine yer verildi.

Üstlendiğimiz İnisiyatifi Sürdürüyoruz...

Toplantı ve kongrelerin, bilim dünyasını kapımıza kadar getirerek teknoloji ve tıp gibi önemli konu ve alanlarda toplumda mevcut uzmanlık düzeyinin yükselmesine ve akademik hayata katkı yaptığını ifade eden YDÜ Turizm İşletmeleri Genel Müdürü ve Hastane Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Savaşan, YDÜ’nün kongre turizminin ülkeye kazandırılmasında yıllar önce üstlendiği inisiyatifin bu alanın gelişmesi için de sürdürüldüğünü vurguladı.

Yüzlerce Kongreye Hayat Verildi...

YDÜ’nün son onbeş yılda sayıları yüzleri aşan uluslararası ve ulusal kongre ve toplantıya hayat verdiğinin altını çizen Savaşan, Kuzey Kıbrıs’ın coğrafi konumu, tarihi ve kültürel zenginlikleri, gelişen alt yapısı ve turizm potansiyeliyle bu alandaki cazibesinin her geçen yıl arttığını söyledi. Savaşan son olarak kongre turizmi faaliyetlerinin bilime ve ülke ekonomisine katkı yapması için YDÜ’nün faaliyetlerini arttırarak sürdüreceğini ifade etti.