Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Mersin’e Konuk Oluyor
Eklenme Tarihi: 26 Aralık 2015, 15:14
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 14:53

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 11. haftasında Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Edip Buran Spor Salonu’nda 27 Aralık 2015 Pazar günü saat 14:00’da karşılaşıyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 27 Aralık 2015 Pazar günü deplasmanda oynanacak karşılaşma öncesinde Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı koçu Alper Durur’un ve oyunculardan takım kaptanı Aslı Sevinç ve Dila Aşkın’ın görüşleri şöyle oldu.

Alper Durur: “Motivasyonumuzu ve Konsantrasyonumuzu Düşürmeden Hedefimize Ulaşmak İstiyoruz”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı koçu Alper Durur, takım olarak zorlu bir sürece girdiklerini ve sadece hedeflerine odaklandıklarını belirtti. “Takım olarak zorlu bir sürece girdik; üç günde bir sahada mücadele veriyoruz. Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde oynayan tüm takımlar son derece güçlü ve iyi takımlar. Biz de takım olarak bu sene katıldığımız bu ligden iyi sonuçlar almak istiyoruz. Yeni bir takımız ama hedeflerimiz var. Bu hedefler doğrultusunda mücadelemize devam edeceğiz. Eksiklerimizi görüyor ve gidermeye çalışıyoruz. 10. haftada kendimize hiç yakışmayan bir oyunla hiç beklemediğimiz bir mağlubiyet aldık. Bu yüzden hedeflerimize ulaşmak için daha da çok çalışıyoruz. Bu maçı bir ders olarak görüp, üzerinde takım olarak çalıştık; nereleri düzeltebiliriz, nerelerde eksiklerimiz var belirledik ve bu noktaların üzerine gittik. Hedeflerimize odaklandık, motivasyonumuzu ve konsantrasyonumuzu düşürmeden lig başında koyduğumuz hedeflere ulaşmak için mücadele veriyoruz. Mersin Büyükşehir Belediyesi güçlü bir takım, sahadan galip ayrılan taraf olmak istiyoruz” dedi.

Aslı Sevinç: “Hedeflerimize Ulaşmak İstiyoruz”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı kaptanı Aslı Sevinç, Mersin Büyükşehir Belediyesi karşılaşmasını kazanmak istediklerini belirtti. “Takım olarak kendimize lig başında hedefler koyduk ve bu hedeflere ulaşmak istiyoruz. Mersin Büyükşehir Belediyesi zor bir rakip. Daha önce Mersin Büyükşehir Belediyesi ile farklı kupalarda karşılaşma imkanımız oldu. Oyuna son derece konsantre olarak oynuyorlar. Biz de bu şekilde oynayacağız. Geçen hafta aldığımız beklenmedik mağlubiyet sonrasında daha da konsantre olarak hazırlandık. Temposu yüksek bir maç olacağını düşünüyorum. Kazanmak için sahaya çıkacağız, kazanan taraf olarak evimize dönmek istiyoruz” dedi.

Dila Aşkın: “Mersin Büyükşehir Belediyesi Güçlü Bir Rakip, Kazanmak İstiyoruz”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın yeni forvet transferlerinden Dila Aşkın ise “Türkiye Kadınlar Basketbol Süper ligi takımların durumundan dolayı sürekli daha zorlaşan bir lig oluyor. Bu sebeple en iyi kadın basketbol ligi olduğunu düşünüyorum. Çünkü her takım her maçta rakibini yenebilir; her takım çok iyi. Bu sebeple izlemesi de çok zevkli bir lig. Geçen maçtan çıkardığımız derslerle hazırlandığımız bu karşılaşmadan galip olarak ayrılmak için tüm gücümüzle mücadele edeceğiz” dedi.