Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Koçu ve Kaptanı AGÜ Kayseri Maçını Değerlendirdi
Eklenme Tarihi: 14 Aralık 2015, 14:45
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 15:23

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol takımı, Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’ndeki 8. hafta mücadelesinde kendi evinde lig lideri AGÜ Kayseri ile karşılaştı. Başabaş giden mücadelede uzatmalarda üstünlük sağlayan takım 74-81 skorla AGÜ Kayseri oldu.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Yakın Doğu Üniversitesi KAdın Basketbol Takımı koçu Alper Durur ve oyunculardan takım kaptanı Aslı Sevinç’in maç sonrası açıklamaları olduğu belirtildi. Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı koçu Alper Durur ve takım kaptanı Aslı Sevinç maçın ardından şunları söyledi:

Koç Alper Durur: “İyi Oynadığımız Maçı Kaybetmek Üzüntü Verici”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Koçu Alper Durur maçın ardından yaptığı açıklamada “önceki maçlardaki en büyük problemlerimizden olan savunmadaki sorunlarımızı büyük oranda çözdüğümüz bir maç oldu. Uzun süre geride ama skordan kopmadan maçı götürdük son periyotta öne geçtik. Maçı o sırada koparmamız gerekirdi fakat AGÜ de ligin en organize takımlarından biri. Onların son hamlesine gerekli yanıtı veremedik ve maç uzatmaya gitti. Maalesef uzatma anlarını ise maçtaki genel performansımıza göre kötü oynadık ve maçı kaybettik. Uzatmaları kötü oynamamızda Tiffany’nin hafta içinde dizinden sakatlanması ve sakat sakat oynaması ile Alyssa Thomas’ın geçtiğimiz iki haftayı sakat olarak geçirmesi gibi etkenlerde önemli yer tutuyor. Sonuçta AGÜ gibi bir takıma karşı lige bu yıl çıkmış bir takım olarak çok iyi mücadele ettik. Elimizdeki maçı kaybettik demek mümkün fakat gösterdiğimiz mücadele gelecek haftalar ümit verici” dedi.

Kaptan Aslı Sevinç “Daha Iyi Olacağımızın Göstergesi Olabilecek Bir Maç Oldu”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Kaptanı Aslı Sevinç ise “Ligin tecrübeli oyuncularından biri olarak söyleyebilirim ki AGÜ maçı deplasmanda kazandığımız Hatay Büyükşehir Belediyesi maçından sonra çok önemli bir sınav olacaktı. Lider Hatay Büyükşehir Belediyesi’ni deplasmanda yenerek AGÜ’yü lider yaptık. AGÜ karşısında ise ilk 3 periyotta kapasitemizin altında hücum ettik. Fakat bu maçtada önceki maçlara göre çok daha iyi savunma yaptık. Son periyotta öne de geçtik ve son saniyelere önde girmemize rağmen maçı yaptığımız ufak hatalarla maalesef uzatmaya taşıdık. Uzatma periyodunu ise maalesef iyi oynayamadık ve maçı kaybettik. Sonuçta AGÜ gibi çok organize bir takıma karşı uzatma bir maç kaybettik. Her yenilgi üzüntü vericidir ama ilerisi için özellikle savunma anlamında iyi işaretler verdiğimiz bir maç oldu” dedi.