Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, BOTAŞ’ı Ağırlıyor
Eklenme Tarihi: 29 Aralık 2015, 12:25
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 14:54

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’ndeki 12. Haftasında BOTAŞ’ı ağırlayacak. Karşılaşma 30 Aralık 2015 Çarşamba günü saat 18:00’da Ankara Spor Salonu’nda oynanacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı koçu Alper Durur’un ve oyunculardan Asena Yalçın ile Marica Gajic’in maç öncesi görüşleri şöyle:

Alper Durur: “Galibiyet serisine bu maç ile başlamak istiyoruz”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı koçu Alper Durur, BOTAŞ maçı öncesinde yaptığı açıklamada, karşılaşmadan galip olarak ayrılmak istediklerini ifade etti. “Mersin Büyükşehir Belediyesi ile karşılaşmamızda iyi mücadele etmemize karşın galip gelen taraf olamadık. Bunun üzerine oyuncularımız ile birlikte oturup konuyu tartıştık, kendimize gerekli uyarıları yaptık. BOTAŞ yükselen bir takım. Yüksek tempolu bir karşılaşma olacağını düşünüyorum” dedi. Ligdeki hedefleri için galibiyete odaklandıklarını ifade eden Alper Durur, “zor bir dönemeden geçiyoruz. Üç günde bir oynayacağımız maçlarda adığımız skorlar ligdeki yerimizi belirleyecek. Takım olarak birbirimize kenetlendik ve bu zor süreçten en iyi sonuçlarla çıkmak istiyoruz. Ligdeki hedeflerimize ulaşabilmemiz için bir galibiyet serisine ihtiyacımız var. BOTAŞ maçıyla bu seriyi başlatmak istiyoruz” dedi.

Asena Yalçın: “Sahadan galip olarak ayrılmak için elimizden geleni yapacağız”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı oyun kurucularından Asena Yalçın, temposu yüksek bir karşılaşma için hazırlandıklarını ifade etti. “BOTAŞ yükselen bir takım, kendini geliştiren ve iyi mücadele eden bir takım. Takım olarak son iki maçta yaşadığımız beklenmedik mağlubiyetlerin motivasyonumuzu etkilememesine odaklandık. Yüksek tempolu bir basket maçı izleteceğimizi düşünüyorum. Sahadan kazanan taraf olarak ayrılmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Marica Gajic: “Son iki maçtaki döngüyü kırmak ve kazanmak istiyoruz”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın yeni transferlerinden Marica Gajic ise “Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi son derece zor bir lig, bunu her geçen gün daha iyi fark ediyorum. Takımların ve oyuncuların hepsi çok iyi. Son iki maçta iyi mücadele etmemize rağmen galip gelemedik. Bu maçta bunu kırmak istiyoruz. Kazanmak istiyoruz, bunun için de sahada tüm gücümüzle oynayacağız” dedi.