Yakın Doğu Üniversitesi İzmir’de Uluslararası Kongreye İmza Attı
Eklenme Tarihi: 10 Kasım 2016, 09:32
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 13:11
Yakın Doğu Üniversitesi İzmir'de Uluslararası Kongreye İmza Attı

Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi tarafından İzmir Efes Palm Wings Hotel’de gerçekleşen 4. Küresel Dilbilim ve Yabancı Dil Eğitimi Konferansı ve 4. Küresel Yenilenebilir Enerji ve Çevre Kongresinde (4th Global Conference on Linguisticsand Foreign Language Teaching ve 4th Global Congress on Renewable Energyand Environment) eğitim ve dil eğitiminden, yenilenebilir enerjiye ve çevre eğitimine kadar birçok önemli konu hakkında dünyanın farklı yerlerinden gelen araştırmacıların katılımı ve sunduğu bildiriler kapsamında alana önemli katkılarda bulunuldu.

Yakın Doğu Üniversitesi,Lefkoşa, Cyprus (Near East University, Nicosia, Cyprus) Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden Yapılan açıklamaya göre, YDÜ Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin UZUNBOYLU, Özel Eğitim Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mukaddes Sakallı DEMİROK, Sınıf Öğretmenliği öğretim görevlisi Dr. Nazım KAŞOT ve Atatürk Eğitim Fakültesi Arş. Gör. Beria GÖKAYDIN; 23 farklı ülkenden 182 akademisyenle bir araya gelerek 4. Küresel Dilbilim ve Yabancı Dil Eğitimi Konferansı ve 4. Küresel Yenilenebilir Enerji ve Çevre Kongresinde sundukları bilimsel çalışmalarıyla YDÜ’yü başarıyla temsil ettikleri belirtildi.

Yakın Doğu Üniversitesi İzmir'de Uluslararası Kongreye İmza Attı

“Content Analysis Review of Gifted Educationand Language Learning Studies” başlıklı çalışma UZUNBOYLU ve GÖKAYDIN tarafından, “Evaluation in Terms of Content Analysis of Special Education Articles Published Withinthe Years 2012-2015” başlıklı çalışma DEMİROK ve Linus tarafından, “Views of the Community Towards Snakes: A Case Study From Northern Cyprus” başlıklı çalışma Kaşot tarafından başarıyla sunuldu.

Kongrede ayrıca Özge Özden FULLER, Nazım KAŞOT ve Wayne FULLER’in birlikte hazırladıkları “Kalkanlı Göletinin Kuş faunası ve sürüngen faunası" başlıklı posteri de en iyi poster odülüne layık görüldü.