Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Konulu Sertifika Programları Eylülde Başlayacak
Eklenme Tarihi: 03 Eylül 2018, 10:37
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 16:45

Yakın Doğu Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (YABEM) ve İletişim Fakültesi 2018 – 2019 Akademik yılında toplumun her kesiminden ve her yaştan katılımcıya açık kısa dönemli eğitim programları düzenleyecek.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre YDÜ akademisyen ve uzmanları tarafından yürütülecek eğitimler iletişim ve medya çalışmalarının farklı alanlarını içeriyor. Kısa dönemli eğitimler ve sertifika programları Eylül ayında başlayacak ve Yakın Doğu Üniversitesi yerleşkesinde gerçekleştirilecek olan YABEM kısa dönemli eğitim ve sertifika programları; Pazarlama İlkeleri, Barış Dilini Anlamak, Semiyotik Analiz, Temel Grafik Tasarım, Marka Kimliği Tasarımı Etkili İletişim, Stüdyo Fotoğrafçılığı, Siyasal İletişim, Film Çözümlemeleri Atölyesi, Kurumsal İletişim Yönetimi, İllüstrasyon, Radyo Program Yapımı, Diksiyon ve Hitabet, Halkla İlişkiler Çalışmalarında Kurumsal Sosyal Sorumluluk gibi farklı konuları kapsıyor.

YABEM Müdürü Doç. Dr. Umut Koldaş: İletişim çağında iletişimin farklı alanlarında çok yönlü, kapsamlı ve amaç odaklı yaşam boyu eğitim programlarını tasarlayıp hayata geçiriyoruz.
Ülkemizde ve dünyada yaşam boyu eğitim felsefesinin gelişimine, içselleştirilmesine ve hayata geçirilmesine yön verici kurumlardan biri olarak için her yıl bir öncekinin üzerine katıp çalışmalarına devam ettiklerini vurgulayan YABEM Müdürü Doç. Dr. Umut Koldaş: “Yakın Doğu Üniversitesi YABEM olarak 2018 – 2019 akademik yılında diğer alanlarda olduğu gibi iletişim, halkla ilişkiler ve medya çalışmaları alanında da yeni sertifika programlarını katılımcılarımızın ilgisine sunuyoruz. YDÜ İletişim Fakültesi ile birlikte oluşturulmuş kişisel ve profesyonel gelişime yönelik kısa dönemli eğitim programlarını hayata geçirerek, daha önceki dönemlerde olduğu gibi bu dönemde de katılımcılara bir yandan alandaki yeni gelişmeler, teknolojiler ve yöntemler hakkında farkındalık kazandırırken aynı zamanda onların farklı konularda bilgi, beceri ve ilgilerini arttırmayı amaçlıyoruz. Yakın Doğu Üniversitesi’nin eğitim alanındaki 30 yıla yakın tecrübesiyle hazırlanan eğitim programlarımızda katılımcılarımızın kişisel, toplumsal ve uluslararası vizyonları bağlamında bireysel ve mesleki amaçlarına ulaşmalarına eğitsel anlamda nitelikli bir katkı koymayı sürdürüyoruz. Kişisel ve mesleki gelişimlerini yaşam boyu eğitim anlayışıyla daha ileri seviyelere götürmeyi amaçlayan herkesi bundan önceki dönemlerde olduğu gibi bu dönem de İletişim Fakültemizin uzman öğretim elemanları tarafından uygulamaya yönelik olarak hazırlanmış kısa dönemli YABEM eğitim programlarımıza bekliyoruz.” dedi.

Yakın Doğu Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi kısa dönemli eğitim programlarına kayıt süreci ve eğitim programlarının içerikleriyle ilgili daha detaylı bilgiye neu.edu.tr web sayfasından, [email protected] e-posta adresinden, Yakın Doğu Enstitüsü ve Yaşam Boyu Eğitim Merkezi facebook sayfalarından , 223 64 64 (dahili 5532) ve 0533 829 97 36 telefonlardan ulaşılabilir.