Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Uluslararası Temsiliyet
Date Added: 04 Ekim 2019, 14:26
Last Updated Date:24 Kasım 2020, 08:43

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Radyo, TV, Sinema Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fevzi Kasap, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardmcısı ve İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ayhan Dolunay ve İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Çağdaş Öğüç, 26-29 Ekim tarihlerinde Kosova'da düzenlenecek olan “I. Uluslararası Balkanlarda Bilimsel Araştırmalar Kongresi”nin Bilim Kurulu'na seçildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, bilimsel çalışma yapan akademisyen ve bilim insanlarını buluşturacak; güncel meseleleri ve sorunları ele alarak çözüm önerileri sunacak fikir ve deneyimlerin paylaşılacağı bir platform oluşturma amacıyla, düzenlenen “I. Uluslararası Balkanlarda Bilimsel Araştırmalar Kongresi”nin Bilim Kurulu'nda Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyeleri de yer alacak.

Dil, İletişim, Edebiyat, Tarih, Dini Bilimler, Sosyoloji, Antropoloji, Psikoloji, Ekonomi, Hukuk, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi, Sanat Tarihi, Arkeoloji, Coğrafya, Eğitim Bilimleri, Tarih, Felsefe, Psikoloji, Çevre Bilimi, Kentleşme Politikası, Mimarlık, Tasarım, Güzel Sanatlar gibi Sosyal Bilimler ve Eğitim alanlarında yapılan bilimsel çalışmaların kabul edileceği I. Uluslararası Balkanlarda Bilimsel Araştırmalar Kongresi, 26-29 Ekim 2019 tarihleri arasında Kosova Cumhuriyeti'nin Priştine ve Kuzey Makedonya Cumhuriyeti'nin Üsküp şehirlerinde gerçekleştirilecek.

Kongre ile ilgili önemli tarihler şöyle:

Kongre Tarihi: 26-29 Ekim 2019
Bildiri Özet Metni Son Gönderme Tarihi: 15 Ekim 2019
Kabul Edilen Bildirilerin İlan Tarihi: 18 Ekim 2019 (Bildirilerin değerlendirilmesi yapıldıkça ilan tarihi beklenmeden katılımcılara mail yoluyla bilgi verilecektir.)
Kayıt ve Ödeme Bitiş Tarihi: 25 Ekim 2019
Tam Metin Son Gönderme Tarihi: 15 Kasım 2019
Bildiri Kitabı Yayınlanma Tarihi: 20 Aralık 2019