Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi İle KKTC Telsim İşbirliğinde Hazırlanan Engelsiz Sinema ve Aktivite Merkezi Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Açılıyor.
Eklenme Tarihi: 27 Kasım 2018, 16:11
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 09:46

29 Kasım Perşembe günü saat 16.00’da yapılacak olan Engelsiz Sinema ve Aktivite Merkezi'nin açılışına KKTC’de bulunan özel gereksinimi olan bireylerle ilgili dernek, kurum ve kuruluşların yanı sıra, KKTC Telsim ve Yakın Doğu Üniversitesi yetkilileri de katılacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, İletişim Fakültesi bünyesinde oluşturulan Engelsiz Sinema ve Aktivite Merkezi, çok kapsamlı etkinlikler için kullanılmak üzere düzenlenerek, kültür-sanat açısından farklı etkinliklerin yapılması için planlandı. 20 kişilik sinema salonuna sahip aktivite merkezinde aynı zamanda farklı özel gereksinimleri olan bireylere ve Yakın Doğu Üniversitesi öğrencilerinin de eğitim-öğretim çalışmalarını yürütebilecekleri bilgisayarlar ve donanıma sahiptir.

Ayda İki Kez Film Gösterimi
Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi ile KKTC Telsim işbirliğinde hazırlanan Engelsiz Sinema ve Aktivite Merkezi ayda iki kez tüm özel gereksinimli bireylere yönelik film gösterimleri ve etkinlikler yapılması üzerine planlandı.

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde aktivite merkezinin bulunduğu kat engellilerin rahatlıkla binaya giriş yapmalarını sağlamak için ve salondan rahatlıkla yararlanmaları açısından otopark ve diğer hizmetler göz önünde bulundurularak dizayn edildi.

Yapılacak olan açılışa tüm halkımız davetlidir.