Yakın Doğu Üniversitesi ile Malezya, Ulusal Eğitim Yönetimi Enstitüsü Arasında İşbirliği
Eklenme Tarihi: 30 Kasım 2015, 14:03
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 08:49

Yakın Doğu Üniversitesi Center of Excellence’a bağlı Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkezi ile Malezya, Ulusal Eğitim Yönetimi Enstitüsü (Malaysian Society of Educational Administration and Management) arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Eğitim Alanında Sağlanabilecek Gelişmeler İçin İşbirliği Yapacaklar…

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Yakın Doğu Üniversitesi Center of Excellence başkanı Prof. Dr. Nedime Serakıncı ve Malezya, Ulusal Eğitim Yönetimi Enstitüsü başkanı Dr. Sazali Yusoff arasında imzalanan işbirliği protokolü, Center of Excellence’a bağlı Toplumsal Araştırma Merkezi ve Malezya, Ulusal Eğitim Yönetimi Enstitüsü’ ne bağlı kurumların eğitim yönetimi faaliyetleri, öğrenme ve öğretme süreci, araştırma ve proje geliştirme alanlarında işbirliği yapmalarını kapsıyor. Yapılan anlaşma ile iki kurum arasında eğitim yönetimlerinde yeni yaklaşımlar, yönetim etkinlikleri, öğretme biçimleri, pedogojik eğitim alanında araştırma ve danışmanlık alanlarında işbirliği yapılacaktır.

Prof. Dr. Nedime Serakıncı: “Bu İşlbirliği İle Hem Kendi Toplumlarımıza Hem De İnsanlığa Katkı Sağlayacağımıza İnanıyorum”

Yakın Doğu Üniversitesi Center of Excellence başkanı Prof. Dr. Nedime Serakıncı konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Center of Excellence bağlı Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkezi eşbaşkanları Doç. Dr. Zehra Altınay ve Doç. Dr. Fahriye Altınay’ın imzalanan işbirliği protokolü ile araştırma ve proje geliştirme temelinde yapılan etkinlikleri uluslarası boyuta taşıyacaklarını, toplumsal konuların irdelenmesi ve global bir bakış açısı ile çözüme ulaşılmasında uluslararsı işbirliğinin önemli olduğunu belirtti. “Yakın Doğu Üniversitesi olarak Ada’dan kıtaya damga vurma hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Center of Excellence’in akademik ve bilimsel çalışmaların uluslarası işbirliği noktasında hassas adımlar atıyor, bu bağlamda Centre of Excellence’a bağlı ve kurulmasına öncülük ettiği araştırma merkezlerinin bu yönde adımlar atması gurur verici” dedi. Her iki kurumun da bu anlaşma ile araştırma alanlarında birlikte gelişebilecekleri ve araştırma alanlarına katkı sağlayabileceklerini belirten Prof. Dr. Nedime Serakıncı, “eğitimin toplumların kaderindeki belirleyici rolünün çok farkında olan iki kurum olarak yaptığımız işbirliği ile hem kendi toplumlarımıza hem de eğitim alanına yapacağımız katkılar ile tüm insanlığa katkı sağlayacağımıza inanıyorum” dedi.

Dr. Sazali Yusoff: “İşbirliğinden Son Derece Memnun Olduk, Giderek Artmasını Ümit Ediyoruz”

Malezya, Ulusal Eğitim Yönetimi Enstitüsü (Malaysian Society of Educational Administration and Management) başkanı Dr. Sazali Yusoff ise yapmış olduğu açıklamada, “Doç. Dr. Zehra Altınay ve Doç. Dr. Fahriye Altınay ile kültür, güven ve liderlik konusunda uluslarası projede yer aldık. Japon, Kazakistan, gibi dokuz farklı ülkenin ortaklaşa yürüttüğü bu projede yapmış olduğumuz işbirliği çalışmalarından son derece memnun olduk. Bu işbirliğini bir ilk adım olarak görüyor ve işbirliğinin giderek artmasını ümit ediyoruz” dedi.