Yakın Doğu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezuniyet Töreni Yoğun Katılımla Gerçekleştirildi
Eklenme Tarihi: 29 Ocak 2017, 11:38
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 14:47

Yakın Doğu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 2016-2017 Güz Dönemi mezuniyet töreni YDÜ Kütüphane Salon 4’te gerçekleştirildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin SADIKOĞLU, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Şerife Zihni EYÜPOĞLU, Bölüm Başkanları, Öğretim elemanları mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

Tören, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kıbrıs Türk Lideri Dr. Fazıl KÜÇÜK, KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf R. DENKTAŞ ve tüm şehitlerin anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Ardından Atatürk Eğitim Fakütesi Müzik Öğretmenliği Bölümü öğretim görevlilerinin hazırladığı müzik dinletisiyle devam etti.

Doç. Dr. Şerife Zihni EYÜPOĞLU; "Fakültemiz 2 Bölümle Yola Başlamış Bugün 14 Bölüm ve 1800'e Yakın Öğrenciye Eğitim Veriyor"

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Şerife Zihni EYÜPOĞLU, “Yakın Doğu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin 1988 yılında İşletme Yönetim ve bilgisayar enformatik olmak üzere 2 bölümlü olarak kurulduğundan bahsederek ; "Daha sonraki yıllarda uluslararası ilişkiler, ekonomi, siyaset bilimi, bankacılık ve finans,uluslararası işletme, bilgi ve belge yönetimi,pazarlama, insan kaynakları üretimi, AB ilişkileri, kamu yönetimi, yönetim bilişimleri sistemi ve sosyal hizmet olmak üzere 12 ayrı bölüm daha kurulmasıyla bugün 14 bölüm ve1800’e yakın öğrenciye eğitim veren bir fakülte olmuştur. Fakültemizin eğitim-öğretim dili hem ingilizce hem de türkçe'dir” dedi. Fakültenin farklı ülkelerden gelen yabancı uyruklu öğrencilere de ev sahipliği yaptığını, öğrencilerin farklı kültürlerle tanışmasına ve kaynaşmasına olanarak sağlandını ifade etti.

"Mezunların Ulusal ve Uluslararası Kuruluşlarda İş Bulma Olanakları Arttı"

Mezunların ulusal ve uluslararası kuruluşlarda iş bulma olanaklarının arrtığını belirten Doç. Dr. EYÜPOĞLU, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin amacının genç ve dinamik öğretim elemanları ve sürekli güncellenen ders programları ile ulusal piyasalarda ihtiyaçları karşılayabilmenin dünay ölçeğinde yarışabilecek özelliklere sahip mezunlar yetiştirildiğini vruguladı.

Doç. Dr. EYÜPOĞLU mezun öğrencilere seslenerek, “bugün mezun olup aramızdan ayrılıyorsunuz. Aslında bugün bir bitişin değil bir çok başlangıcın başladığı gündür. Bugünden itibaren hayat mücadelesi başlıyor ve bizleri en iyi yerlerde en iyi şekilde temsil edeceksiniz.

Unutmayın ki İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak sizlere elimizden geldiği kadarıyla destek olduk, bugünden sonra da sizin yanınızda var olmaya ve destek olmaya devam edeceğiz” diyerek mezun öğrencileri ve aileleri içten dilekleriyle kutlayarak konuşmasını sonladırdı.

Türkçe konuşan öğrencileri temsilen İsmail KIRMIZI, “başlangıçlar kolaydır, bitişler zor. Bugün 4 yıllık eğitim sürecim içinde iyiyi ve kötüyü ayırt etmeyi öğrendik. İnsanın ve insanlığın değerini öğrendik. Sorumluluklarımızı ve içinde bulunduğumuz topluma karşı görevlerimizi kavradık. Şimdi nice anılar ve güzel duygular eşliğinde gururlu ve bir o kadar da hüzünlü bir şekilde okuluma veda ediyorum” diyerek eğitimde gelişmelerinde büyük katkı sağlayan hocalara teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Yabancı dil konuşan öğrencileri temsilen ise Malek Temasiye konuşmasını gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Fahrettin SADIKOĞLU; " Öğrendikçe Motivasyonu Artar ve Geleceğe De O Kadar Pozitif Bakar"

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin SADIKOĞLU açılış konuşmasında, “sevgili öğrenciler çağımız bilgi ve bilişim çağıdır. Her gün yeni bilgiler hayatımıza girer ve ona göre en büyük arzum da sizler için bu bilgi ve bilişim çağının şartlarına uymanızdır. Ne kadar 4 yıl boyunca eğitim almış olsanız da bu eğitimi yeterli görmeyin, bütün hayatınız boyu öğrenmelisiniz. İnsan öğrendikçe motivasyonu artar ve geleceğe de o kadar pozitif bakar. Sizin buralara gelmenizde ki en büyük katkı kuşkusuz ki ailelerinizdir. Onlar sizin için maddi ve manevi zorluklarla uğraştılar ve sizleri üniversitemize gönderdiler. Değerli öğretim üyelerimiz 4 yıl içerisinde sizleri eğitti, sizin kendi fikrinizin olması yeteneğini yarattı. Hem öğretim üyelerimizin, hemde sizlerin ailelerinin çektikleri zorluklar oldukça büyüktür” diyerek bu zorlu 4 yılda gayretiniz ve geceyi gündüze kattığınız için mezun öğrencileri canı gönülden tebrik ederim"dedi.

Konuşmaların ardından mezun öğrenci Racaal Maczub sürpriz gösteri gerçekleştirerek yoğun ilgiyle izlendi.

Ardından diplomaların takdimi ile tören mezunların keplerini havaya fırlatmasıyla sona erdi.

Haberin Videosu