Yakın Doğu Üniversitesi Hemşirelik Bölümü, Öğretim Elemanları ve Öğrencileri Poster ve Sözel Bildirileri ile İstanbul ve İzmir’de Başarıyla Temsil Edildi
Eklenme Tarihi: 10 Haziran 2017, 14:25
Son Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2020, 14:54

Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Öğretim Elemanları ve Öğrencileri İstanbul ve İzmir’de Gerçekleştirilen Kongrelerde Başarıyla Temsil Edildi..

Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğretim elemanlarından Yrd. Doç. Dr. Özdem NURLUÖZ, Uzm. Samineh ESMAİLZADEH Danışmanlığında, Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğrencileri yoğun katılımı ile İstanbul’da Bahçeşehir Üniversitesi’nde düzenlenen 16. Ulusal Hemşirelik Öğrenci Kongresi’ne (UHOK) ve E.Ü. MÖTBE Kültür Merkezi İzmirde düzenlenen I. Uluslararası IV. Ulusal Bireysel Gelişim Günleri Kongresine (ÖHDER) katılarak poster ve sözel bildirilerini sundu.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, I. ÖHDER, Uluslararası IV. Ulusal Bireysel Gelişim Günleri Kongresi E.Ü. MÖTBE Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Kongrede, Özdem NURLUÖZ Danışmanlığında Yakın Doğu Üniversitesi öğrencileri Merve GÜR, Sevda OĞUZ, Gülşah ÖZEL, Ebru EŞMELİ “Türkiyede ve Kuzey Kıbrıs’ta Hemşirelik Eğitiminin Geçmişten Bugüne Gelmesine Öğrenci Gözüyle Bakış” adlı bildirileri sundular.

Ayrıca, Özdem NURLUÖZ Danışmanlığında Kübra ÜNLÜ, “Hemşirelikte Mükemmellik ve Mıknatıs Hastane Kavramlarının İlişkisi” Kübra ÜNLÜ, Pınar TAŞTAN, Eda AKSOY, Hazal KIZARTICI, Fatma ÖZDEMİR, Mehmet ÇETİN, Zeynep KARAMAN “Yeni Kuşak Girişimci Hemşirelerin Hasta Bakım Sürecinde Yapabilecekleri” Özdem NURLUÖZ ve Samin ESMAİLZADEH Danışmanlığında, Elif ÖZTÜRK, Mehmet DAĞDELEN, Fatma DERE, Cansu BİNGÖL, Emre AYDINERİ, Elmaziye ÖZGÜRLÜ “KKTC’de Toplumun Erkek Hemşirelere Bakışı ve Algısının İncelenmesi ” adlı bildiri ve posterleri başarıyla sundular