Yakın Doğu Üniversitesi Hazırlık Okulunu Tamamlayan Tıp, Eczacılık ve Diş Hekimliği Öğrencileri Becerilerini Bilgi Yarışmayla Taçlandırdılar
Eklenme Tarihi: 13 Mayıs 2017, 13:47
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 10:29

Yakın Doğu Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu'nu başarı ile tamamladıktan sonra Tıp, Eczacılık ve Diş Hekimliği Fakültelerinde eğitimlerine devam edecek Hazırlık Okulu öğrencileri kendi alanlarında öğrenmiş oldukları ingilizce terimleri ve temel bilgileri eğlenceli bir şekilde test etmek amacıyla yarışma düzenlediler.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, Hazırlık Okulu okutmanlarından Bilun ALİOĞLU eşliğinde gerçekleştirilen bilgi yarışmasında toplam 125 sorunun sorulduğu yarışmada, çeyrek final ve yarı final müsabakalarından sonra final oturumuna geçildi. Hazırlık Okulu öğrencilerinden Özgün ÖNKOL ve Rabia DENİZ ÇOLAK finale kalarak yarıştıkları bilgi yarışmasından Özgün ÖNKOL bilgi yarışmasının birincisi oldu.

İngilizce Hazırlık Okulu Müdürü Enis Sayman ise, gerçekleştirilen bilgi yarışmasının son derece yararlı ve eğlenceli bir aktivite olduğunu belirterek, bilgi yarışması sonrası birinci gelen Özgün ÖNKOL'a başarı sertifikasını takdim ederek, başarılarının devamını temenni etti.

Enis Sayman bu tür bilgi ve eğlencenin harmanlandığı eğitimsel aktiviteleri her zaman desteklediklerini ve daha sık görmeyi arzu ettiklerini dile getirdi.