Yakın Doğu Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Öğretim Elemanları Japonya Sergisinde​​​​​​
Eklenme Tarihi: 13 Mayıs 2018, 14:17
Son Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2020, 10:14

Yakın Doğu Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi öğretim elemanları, Japonya’da gerçekleşen “Uluslararası Kağıt işler Sergisi '50' karma sergisine katıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, KKTC’den Japonya’nın Tokyo kentinde, Design Festa Galerisinde açılan sergiye Türkiye’den ve dünyadan pekçok sanatçı katıldığı belirtildi.

YDÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Elemanlarının Eserleri Japonya'da Sergilendi
Pinelo Art Galeri ve Unesco Club’un desteklediği sergide Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi'nden Doç. Dr. Erdal Aygenç, Doç. Dr. Erdoğan Ergün, Dr. Yücel Yazgın, Dr. Gökhan Okur, Dr. Mine Okur, Dr. Elif Atamaz Daut, Öğr. Gör. Raif Kızıl, Öğr. Gör. Vedia Okutan Gaydeler, Öğr. Gör. Evrim Ergün ve doktora öğrencisi Tamer Ekendal çalışmaları ile yer aldılar.

Pinelo Art Galeri, 1996 yılından beri Türk ve Yunan Çağdaş Sanatçılara destek veren bir kuruluştur. Yurt içi ve yurtdışında gerçekleştirdiği sergilerle ve sanatsal organizasyonlar ile bünyesindeki ressam, heykeltıraş ve fotoğrafçılara geniş olanaklar sunmaktadır. Dünyadan da pek çok sanatçının ve sanatseverlerin dikkatini çekmektedir.

2016 yılından itibaren Harbiye’deki yeni adresine taşınan galeri, MadeBYArtist markası altında Yurtdışında Sempozyum Etkinliklerine de başlamıştır. Başta Yunanistan ve Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere birçok ülkede sergiler, sanat fuarları, festivaller ve sempozyumlara devam etmektedir. 2017 yılı etkinlikleri kapsamında Japonya ve Paris sergileri yer almaktadır. Japonya sergisine Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi de tüm öğretim elemanları ile birlikte katılarak destek verdi.