Yakın Doğu Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Mezunları Diplomalarını Aldı
Eklenme Tarihi: 08 Temmuz 2016, 14:32
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 10:29
Yakın Doğu Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Mezunları Diplomalarını Aldı

Yakın Doğu Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı Bahar dönemi Mezuniyet töreni YDÜ Büyük Kütüphane Salon 4'de yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Mezunları Diplomalarını Aldı

Törene YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı  Doç. Dr. İrfan S. GÜNSEL, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol BEKTAŞ, Girne Üniversitesi Rektör Vekili ve YDÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlkay SALİHOĞLU, Fakülte Dekanları, Öğretim Üyeleri, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Mezunları Diplomalarını Aldı

Ilgın ÇAKMAK; 5 Yıllık Süreçte YDÜ Ailesi ve Bölümüm Önyargılarını Kırmış, Hayata Daha Farklı Pencelerden De Bakabilen Hepsinden Önemlisi Daha Hümanist Bir Ilgın Yetiştirdiler.

Tören, Fen Edebiyat Fakülte birincisi Ilgın ÇAKMAK'ın tüm mezun öğrenciler adına yaptığı konuşmasında; "5 yıl önce başlayan içindeyken uzun gelen şimdi geriye dönüp baktığımda nasıl geçtiğini bile anlamadığım üniversite hayatımın sonuna geldim. 18 yaşını henüz doldurmadan geldiğim adadan şimdi 23 yaşında genç bir psikolog olarak ayrılıyorum. Bu 5 yıllık süreçte YDÜ ailesi ve bölümüm verdikleri kaliteli eğitim dışında önyargılarını kırmış, hayata daha farklı pencelerden de bakabilen hepsinden önemlisi daha hümanist bir ılgın yetiştirdiler. Bana göre akademik başarı biraz disiplin ve sorumluluk duygusundan sonra kendiliğinden ortaya çıkar. Ancak asıl önemli olan bu birincilik konuşmasını yapmak değil bu konuşmayı yaparken sizinle gurur duyan sizinle sevinebilen hakettin diyen iyi insanlar biriktirmektir. Kendi adıma gönlüm çok ferah. Ben burada koskoca bir aile biriktirdim. Öncelikle bugün bu salonda outran tüm arkadaşlarımın ailelerine teşekkür ediyorum. Bana bir çok dost hatta kardeş kazandırdınız. Bizimle gurur duyun. Çünkü bütün verdiğimiz zorlu mücadelenin içinde sizlere layık birer evlat olmaya çalıştık. Üzerimde emeği olan bütün bölüm hocalarıma çok teşekkür ediyorum. Bu birinciliği burada olduğuna inandığım rahmetli dedeme armağan ediyorum. Beni dinleyen herkese sonsuz teşekkürler. "

Yakın Doğu Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Mezunları Diplomalarını Aldı

Prof. Dr. İlkay SALİHOĞLU; Fen Edebiyat Fakültesinin Tamamı 8 Bölüm İngiltere Edeksen Tarafından Akredite Edildi

YDÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlkay SALİHOĞLU açılışta yaptığı konuşmada; "Velilerimize bize eğitim için, çokcuklarınızı teslim ettiğiniz için müteşekkiriz. YDÜ İngiltere bazlı uluslararası akreditasyon kurulu olan edeksen veya percen olarak bilinen kurum tarafından fakültemize ait 8 bölümün tamamı uluslarası alanda akredite edildi. Bunu sizlerden aldığımız güç ve kuvvetle başardık. Değerli veliler karşınızda gördüğünüz gençlerimiz sizlerin sabrı sayesinde de bugünlere geldiler. Onlarla ne kadar gurur duysanız azdır. Sizleri de tebrik ederim. Bu gençleri yetiştirdiğiniz için. Ülkemize hediye ettiğiniz için. Değerli mezununlar diplomalarınızı birazdan alacaksınız ve bunun tadını çıkarın. Ancak şu kapıdan çıkınca herşey değişecek. Artık dünyanın yükü sizlerinde omuzlarınızdadır. Lakin aldığınız beceriler bunun için yeterli olacaktır. Hepinizi tebrik eder saygılarımı sunarım."

Yakın Doğu Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Mezunları Diplomalarını Aldı

Prof. Dr. Şenol BEKTAŞ; Kendinize Güveniniz, Hayatınızda Cesur Olunuz, Risk Almaktan Çekinmeyiniz.

YDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol BEKTAŞ ise; "Bugün mezunlarımız için çok önemli bir gün. Hatıralarında her zaman yer tutacak olan bir gün.Eğitim maratonunun sona erdiği ve gerçek hayata atılacakları ilk gün. Mezun arkadaşlara başarılar diliyorum. Bugün sadece mezunlarımızın mutlu günü değil, onların sevinçlerini paylaşmak üzere bugün aramızda bulunan velilerimizinde unutamayacağı mutlu bir gün. Çocuklarımızın başarısıyla ne kadar gurur duysalar yeridir. Onları mezuniyet aşamasına getiren sayın öğretim üyelerimizin de mutlu günlerinden birisi. Sevgili mezunlar uzun ve zorlu bir eğitim sürecinin sonunda birazdan hakettiğiniz diplamalarınıza kavuşacaksınız. Bugüne gelmek kolay olmamıştır. Zorlu sınavlar projeler stajlar artık geride kalmıştır. Tüm maddi manevi sıkıntılar tatlı birer hatıra olmuştur. Bunların size nasıl olgunlaştırdığını farkında olmayabilirsiniz.ama bizler hocalarınız aileleriniz bunun farkındalar. Bugün örgün eğitim hayatının sonuna geldiniz. Yakında iş hayatına atılacaksınız. Burada almış olduğunuz eğitim ve terbiye iş hayatında karşılacağınız zorlukları alt etmeniz için yeter de artar bile. Yeterki sizler kendinize güveniniz. Kendisine güvenmeyen bir kişi başarılı olamaz. Hayatınızda cesur olunuz, risk almaktan çekinmeyiniz. Sevgili veliler, böylesine pırıl pırıl gençler yetiştirdiğiniz için kendinizle ne kadar övünseniz yeridir. Bizlere güvenip teslim ettiğiniz fidanlarınızı bu gün sizlere gür birer ağaç olarak teslim ediyoruz. Onları birer meslek sahibi yaptık ve milletimize hayırlı birey olarak yetiştirdik. YDÜ olarak sizden tek dileğimiz üniversitemiz hakkında iyi duygu ve düşüncelerinizi çevrenizle paylaşmanızdır. Tüm mezunlara hayatlarında başarılar dilerim yolunuz açık olsun."

Yakın Doğu Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Mezunları Diplomalarını Aldı

Dereceye Girenlere Altın Madalya ve Belgeleri Takdim Edildi

Konuşmaların ardından fakültede dereceye giren öğrencilere Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. GÜNSEL tarafından Altın madalyaları ve diplomaları takdim edildi. Daha sonra sırasıyla mezun olan öğrenciler diplomalarını alarak anı fotoğrafı çektirdiler. Diplomalarını alan mezunlar törenin sonunda keplerini hep birlikte fırlatarak mezuniyetin keyfini yaşadılar...