Yakın Doğu Üniversitesi EuroCup İkinci Maçında Good Angels Kosice’yi Ağırlayacak
Eklenme Tarihi: 02 Kasım 2016, 12:01
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 13:43
Yakın Doğu Üniversitesi Melekleri Hatay’a Konuk Olacak

Kadınlar EuroCup D Grubu ilk maçında, deplasmanda Yunan ekibi Olympiacos'u yenerek iyi bir başlangıç yapan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Avrupa sahnesinde Good Angels Kosice ile ikinci maçına çıkıyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Yakın Doğu Üniversitesi’nin Slovak takımını konuk edeceği maç, 3 Kasım 2016 Perşembe günü saat 18:00’de, İstanbul Caferağa Spor Salonu’nda oynanacak.

Türkiye Kadınlar Basketbol Liginin ikinci haftasında konuk olduğu Hatay’dan İstanbul’a galip olarak dönen Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, EuroCup mücadelesindeki galibiyetlerini de devam ettirmek ve kupa hedeflerine ulaşmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

YDÜ Kadın Basketbol Takımı İstanbul Üniversitesi ile EuroCup Ön Eleme Turu Rövanş Maçına Çıkıyor

Zafer KALAYCIOĞLU: “Yakın Doğu Üniversitesi’nin Bayrağını Avrupa Arenasına Taşımak İçin Elimizden Geleni Yapacağız”

Maç öncesi değerlendirmede bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Zafer KALAYCIOĞLU yaptığı açıklamada, Slovak kadın basketbolunun Avrupa’da önemli bir yere sahip olduğunu belirterek maçın kendileri için büyük önem taşıdığını söyledi. Başantrenör KALAYCIOĞLU, “Rakibimizin geçmişte Eurolegue takımlarından biri olduğunu unutmamak lazım. Geçen hafta kendi sahalarında farklı ve önemli bir galibiyet elde ettiler. Bizde geçen hafta deplasmanda önemli bir galibiyet elde ettik. Yabancı oyuncumuz Essence CARSON kadromuza dahil oldu. Basketbolda önemli bir kariyere sahip bir oyuncu. Onun takıma katkısını en yukarıya taşımak için elimizden geleni yapacağız. Yeni oyuncuların takıma adapte olması kolay değil. Avrupa’daki maçlarda Yakın Doğu Üniversitesi ismini ve bayrağını en yukarılara taşımak bizim hedefimiz ve Good Angels Kosice maçı da bunun için önemli bir basamak. Biz de en iyi sonuçlarla yukarılara gitmek istiyoruz. Yakın Doğu Üniversitesi’ni en iyi şekilde Avrupa arenasında temsil edeceğimize ben ve oyuncularımız söz veriyoruz.” dedi.