Yakın Doğu Üniversitesi ESBVA Lille ile Rövanş Maçına Çıkıyor
Eklenme Tarihi: 09 Mart 2017, 14:39
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 16:47
Yakın Doğu Üniversitesi ESBVA Lille ile Rövanş Maçına Çıkıyor

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı EuroCup çeyrek final ilk maçında deplasmanda karşılaştığı Fransız ESBVA- LİLLE takımı ile rövanş maçına çıkıyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürüğü’nde yapılan açıklamaya göre, Yakın Doğu Üniversitesi’nin Fransız ekibi konuk edeceği maç, 10 Mart 2017 Cuma günü, saat 19:00’da, İstanbul Caferağa Spor Salonunda oynanacak.
EuroCup yarı final maçına çıkacak takımın belirleneceği heyecanlı maç, BRT 1 HD ve www.fiba.com web adresinden naklen yayınlanacak.

Deplasmandan 68-67’ lik skorla avantajla dönen Yakın Doğu Üniversitesi, bu maçta da rakibine sayı üstünlüğü sağlaması durumunda yarı finale yükselecek.

Yakın Doğu Üniversitesi ESBVA Lille ile Rövanş Maçına Çıkıyor

Zafer KALAYCIOĞLU: “Dikkatli Oynanamız Gereken Bir Maç”

ESBVA LİLLE takımı ile çıkacakları rövanş maçını değerlendiren Zafer KALAYCIOĞLU, Euroleague tecrübesi olan güçlü bir takımla yarı finale kalabilmek için zor bir mücadele vereceklerini söyledi. Fransız takımın Euroleague’den 6 galibiyet ile geldiğini belirten Baş Antrenör KALAYCIOĞLU, “Geçen yıl EuroCup’ta final onayan ve bir önceki yıl Eurocup Kupasını kaznan bir takım var karşımızda. Unutulmaması gereken şey bu takımların kolay takımlar olmadığı. Eurolegue’ de play off’ a kalabilirlerdi ancak taktik yaparak buraya geldiler. Güçlü oyunculara sahip bir takım. Çok güçlü ve kariyerli oyunculara sahipler.

EuroCup final tecrübelerinin olması bir avantaj gibi görünüyor ancak bizde Euroleuge takımları ile mücadele edebilme gücümüzü gösterdik. Önemli ve zor bir maç bizi bekliyor. Hedefimiz finale gitmek. Sahada gereken dikkat ve kosantrasyonu göstereceğiz. Oyuncularıma güveniyorum” dedi.