Yakın Doğu Üniversitesi Dünyaca Ünlü Gitarist Sanel REDZIC’i Konuk Etti
Eklenme Tarihi: 12 Ekim 2016, 16:04
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 14:50
Yakın Doğu Üniversitesi Dünyaca Ünlü Gitarist Sanel REDZIC'i Konuk EttiYakın Doğu Üniversitesi Dünyaca Ünlü Gitarist Sanel REDZIC'i Konuk Etti

Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı, dünyaca ünlü gitarist Sanel REDZIC'i konuk etti.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı, 14. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Müzik Festivali'nde bir resital veren gitarist Sanel REDZIC'i ağırladı. 1988 doğumlu olan gitaristin, 25 farklı yarışmada birincilikleri bulunmakta. Kendi neslinin önemli gitaristlerinden birisi olarak gösterilen REDZIC, kariyerine Almanya'nın Weimar şehrinde devam etmekte ve dünyanın farklı bölgelerinde düzenli olarak konserler vermektedir denildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Dünyaca Ünlü Gitarist Sanel REDZIC'i Konuk Etti

Açıklamada, verimli geçen etkinlikte REDZIC iki yüksek lisans, iki lisans öğrencisi ile masterclass, diğer gitar öğrencileri ile de uluslararası kariyer, günlük çalışma rutinleri ve teknik çalışmalar konusunda önemli paylaşımlarda bulundu. Öğretim görevlileri Dr. Erkan SÜLÜN ve Ünal DEDE'nin düzenlediği etkinlik sonunda REDZIC, mayıs ayında K.K.T.C.'de gerçekleşecek Uluslararası Gitar Festivali'nde bir resital ve bir masterclass vermek üzere festival programına dahil edildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Dünyaca Ünlü Gitarist Sanel REDZIC'i Konuk Etti

Her geçen yıl daha kapsamlı çalışmalara yer veren YDÜ Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı 2016-2017 öğretim yılına yine dolu dolu başladı. Akademik kadrosu ve öğrencileri ile büyüyen müzik bölümü yine yıl içerisinde aktif olarak çalışmalarını sürdürmeye devam edecek.