Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesinin Karma Materyal Sergisi İlgi Topladı…
Eklenme Tarihi: 03 Haziran 2018, 14:58
Son Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2020, 09:39

Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokuluna bağlı Okul Öncesi Öğretmenliği, Coğrafya Öğretmenliği, Türkçe Öğretmenliği, İlköğretim Matematik Öğretmenliği Ana Bilim Dalları ile Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri tarafından Karma Materyal Sergisi düzenlendi.

Uz. Şebnem Güldal Kan öncülüğünde, Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen sergi ile öğretmen adaylarının meslek hayatlarında kullanabilecekleri materyalleri öğrenmeleri amaçlandı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğünden verilen bilgiye göre, Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Hakkı Mirici, Dekan yardımcıları Doç. Dr. Yağmur Çerkez, Yrd. Doç. Dr. Umut Akçıl, Temel Eğitim Bölüm Başkan Vekili Yrd. Doç. Dr. Engin Baysen, Okul Öncesi Ana Bilim Dalı Başkan Vekili Yrd. Doç. Dr. Ezgi Ulu, coğrafya Öğretmenliği Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Şeniz Şensoy, Türkçe Öğretmenliği Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Ahmet Güneyli, İlköğretim Matematik Öğretmenliği Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Murat Tezer ve Çocuk Gelişimi Bölümü Koordinatörü Dr. Didem İşlek, Yakın Doğu İlkokulu Müdürü Hasan Yükselen, Yakın Doğu İlkokulu Müdür Muavinleri İzzet Yılmaz, Mehmet Süleymanoğlu ve birçok öğretim üyesi ile öğrenciler yoğun katılım gösterdi.

Yol Gösterici Bir Etkinlik…
Uz. Şebnem Güldal Kan, öğretmen adaylarının mesleklerini icra edecekleri zaman derslerinde kullanabilecekleri materyalleri öğrenmeleri açısından bu serginin çok önemli olduğunu dile getirdi. Aynı zamanda bu serginin öğretmen adaylarının yanında şu anda öğretmenlik yapan birçok kişiye de yeni fikirlere sahip olabilmeleri ve kendilerini daha fazla geliştirebilmeleri için yol gösterici nitelikte olduğunu da sözlerine ekledi.