Yakın Doğu Üniversitesi Akademik Kadrosunu Daha da Geliştiriyor
Eklenme Tarihi: 03 Aralık 2015, 14:36
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 08:39

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 2015 LYS, LYS Ek Yerleştirme, DGS ve DGS Ek Yerleştirme sonuçlarından en çok tercih edilen üniversitesi olan Yakın Doğu Üniversitesi artan öğrenci sayısı ve yüksek lisans ve doktora programlarının sayılarındaki artış nedeni ile 2015-2016 Akademik yılı bahar döneminde istihdam edilmek üzere akademik kadro münhali açıyor. Tüm bölümlerde açılacak olan münhaller, yerel gazeteler ve üniversitenin kurumsal web sitesi www.neu.edu.tr adresinden duyurulacaktır.

Başvuru koşulları

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Yapılan açıklamada başvuracak adayların en az doktoralarını tamamlamış olmaları ve İngilizce diline vakıf olmaları asgari gereklilik olarak aranacağı ve başvuruların sadece e-posta üzerinden yapılabileceği belirtilirken, adayların detaylı CV’lerini İngilizce olarak sunmaları beklenmektedir. Detaylı bilgilerin üniversitenin kurumsal websitesinde yer aldığı münhaller için YDÜ İnsan Kaynakları birimine [email protected] mail adresi üzerinden de mail gönderilebilir.

Prof. Dr. Ümit Hassan: “Yakın Doğu Ailesi olarak aramıza katılan tüm öğrencilerimize en iyi şekilde eğitim verebilmek için akademik kadromuzu büyütüyoruz”

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ümit Hassan, artan öğrenci sayısına en iyi şekilde cevap verebilmek için akademik kadroda büyümeye gittiklerini belirtti. Yakın Doğu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ümit Hassan “Yakın Doğu Üniversitesi 2015 yılında KKTC’nin en çok tercih edilen üniversitesi oldu. Bunun yanısıra yüksek lisans ve doktora programı sayılarımızdaki artışa paralel olarak araştırma ve inovasyon alanlarındaki çalışmalara ve projelere daha fazla ağırlık verilmeye başlandı. Bizi tercih eden öğrencilerimize en iyi şekilde eğitim sunabilmek, en üst düzeyde bulunan teknik donanımlarımızdan yararlanmayı daha da verimli kılabilmek, yapılan ve tasarlanan araştırmalar için destek sağlamak adına aynı oranda akademik personelimizi de artıracağız” dedi. Yakın Doğu Üniversitesi bünyesindeki akademik personelin sadece eğitim vermediğini aynı zamanda bilimsel araştırmalarda da bulunduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Ümit Hassan, “Akademik personelimiz öğrencilere eğitim vermenin yanında en iyi olanaklarda araştırma yapma dolayısıyla hem kendini hem öğrencilerini hem de ilgili olduğu bilim alanını geliştirme imkânı sunan bir üniversite olmaktan mutluyuz. Sürekli gelişen ve büyüyen Yakın Doğu Üniversitesi gibi bir kurumda çalışarak her sene artan başarıların bir parçası olmak isteyen tüm adayları bekliyoruz” dedi.